Böcek’ten 19 Mayıs Mesajı

Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını kutladı.

Başkan Muhittin Böcek’in mesajı aynen şöyle; ‘Sevgili Hemşerilerim, Kıymetli Gençler… “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün

19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı bağımsızlık mücadelesinin 105. yılında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve milli mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

19 Mayıs 1919 “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı, Türk Milleti’nin azmi, uyanışı, dirilişi ve küllerinden yeniden doğuşunun başladığı gündür. 19 Mayıs Ata’mızın doğum günü, Cumhuriyet gençlerinin bayramıdır. Ata’mızın Samsun’da yaktığı özgürlük ve bağımsızlık meşalesi 105 yıldır yolumuzu aydınlatmaya, bize ışık olmaya devam ediyor.

Atatürk aydınlanma ve bağımsızlık meşalesinin yandığı bu günü siz kıymetli gençlere armağan etti. Çünkü O’nun için gençler bu ulusun geleceği ve ümidiydi. “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” diyen Atatürk her sözünde, her adımında Türk gençliğini yarınların umudu, Cumhuriyetimizin emanetçisi olarak gördüğünü dile getirmiştir.

Atatürk, nice zorluklarla kurulan ve en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni siz gençlere emanet etti. Atatürk, Gençliğe Hitabesi’nde sizlere yılgınlığa düştüğünüzde, yorulduğunuzda ne yapmanız gerektiğini anlatmıştır. “Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir” cümlesiyle başlayan hitabe, “Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur” sözüyle son bulur.

Sevgili Gençler,

Ata’mızın bu sözlerini hiç ama hiç aklınızdan çıkarmayın. Ata’mızın emanetini Ata’mızın önderliğinde, geleceğe taşıyın. Ata’mızın “Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz” sözünü unutmayın. “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Ata’mızın izinden ayrılmadan demokrasimize ve Cumhuriyetimize her daim sahip çıkacağınıza inancımız tamdır. 19 Mayıs ruhunu içinde taşıyan gençlerimiz geleceğe güvenle baksın diye her zaman yanlarındayız. İçinizdeki heyecan, içinizdeki coşku ve gençlik ateşi hiç sönmesin. Onurla, gururla, coşkuyla ve heyecanla nice 19 Mayıs’lar kutlamanızı dilerim.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha saygı, sevgi, rahmet, minnet ve özlemle anıyor, önlerinde saygıyla eğiliyorum.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

Sevgiyle kalın, Cumhuriyet’le kalın, Atatürk’le kalın…’

Antalya Büyükşehir Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours