Paylaşmak Güzeldir..

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Güngör mesajında şunları söyledi; “Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı sayılan 19 Mayıs 1919 milli ruhun yeniden dirilişidir.  19 Mayıs;  Atatürk ve silah arkadaşlarının bütün imkânsızlıklara rağmen Türk Milleti’nin çağdaş, bağımsız, hür bir ülkede yaşayabilmesi için emperyalizmin silah, mühimmat ve her türlü üstünlüğüne aldırmadan başlattığı Anadolu ihtilaline giden yolun giriş kapısıdır. 19 Mayıs 1919; yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş ama inancını yitirmeyen bir halkın vatanını sahiplenerek umudun, heyecanın, cesaret ateşinin yeniden Anadolu topraklarında kendini göstererek “Türk İstiklal Savaşı”nın başlatılmasının tarihidir. Bugün sahip olduğumuz bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, çağdaş yaşam ve kurumlarımız 19 Mayıs’ta başlatılan mücadelenin eseridir.

Samsun’dan Anadolu’ya geçerek büyük zaferin tuğlalarını tek tek döşeyen Atatürk ve silah arkadaşları dünyadaki mazlum milletlere örnek olacak bir zafer kazanarak Türk Milleti’nin son vatanı olan Anadolu’yu düşmandan temizlemiştir. Kurtuluş Savaşı’nı zaferle taçlandırarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuşlardır. Aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken Kurtuluş Savaşı şehitlerimizin şahsında tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda bu denli önemli bir tarih olan ve Ulu Önder Atatürk’ün Türk gençlerine armağan ettiği 19 Mayıs’ı; “Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir.” sözlerini hatırlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında yaşanan zorlukları her zaman göz önünde tutarak, 19 Mayısları Atatürk’ün emanetine daima sahip çıkarak ve Milli Mücadele ruhuyla kutlama dileğiyle.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan toprakları için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyor; Türk milletinin ve değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum”

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours