Paylaşmak Güzeldir..

CK Enerji Akdeniz Elektrik ile Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Antalya’daki20 ilkokulda “Enerji Okuryazarlığı” eğitimlerinin başlatılması için protokole imza atıldı. Protokol kapsamında bu eğitim-öğretim yılında 3. ve 4. sınıfta okuyan yaklaşık 7 bin öğrenciye Enerji Okuryazarlığı eğitimi verilecek.

Sürdürülebilir bir gelecek için enerjinin verimli kullanımı her geçen gün daha büyük bir önem kazanıyor. Toplumun her kesiminde bu konuda farkındalık oluşturmak hedefiyle 2018 yılında Enerji Okuryazarlığı Projesi’ni hayata geçiren CK Enerji, ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik yaptığı çalışmalar ile dikkat çekiyor. Yıllardır projenin Akdeniz Bölgesi’ndeki ayağını üstlenen ve binlerce çocuğa ulaşan CK Enerji Akdeniz Elektrik, bu yıl da Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yeni bir eğitim ve işbirliği protokolüne imza attı.

ANTALYA’DA 20 OKULDA ENERJİ OKURYAZARLIĞI EĞİTİMLERİ VERİLECEK

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ve CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Fahrettin Tunç tarafından imzalanan protokol çerçevesinde Antalya’da belirlenen 20 ilkokulda, 3. ve 4. sınıf öğrencilerine, “elektrik nedir, nasıl üretilir, güvenli elektrik kullanımı, enerji verimliliği, evde ve okulda enerji tasarrufu” gibi konular çocukların anlayabileceği dilde anlatılacak. Hedef bu eğitimler ile yıl içinde 7 bin öğrenciye ulaşmak.

“HEM DÜNYANIN GELECEĞİ HEM DE ENERJİ ARZ GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNEMLİ”

 “Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokol ile geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızda, enerjiyi verimli ve tasarruflu kullanma konusunda bir bilinç oluşmasına katkı sunmak istiyoruz” diyen CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Fahrettin Tunç, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Antalya, Burdur ve Isparta’da görevli tedarik şirketi olarak hizmet sunarken sosyal sorumluluk projelerinin de içinde yer almak ve sahip olduğumuz birikim ve uzmanlık ile toplumsal sorunların çözümüne destek olmak istiyoruz. Dünyamızın geleceğini tehdit eden iklim değişikliğine karşı hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Küçük yaşlarda oluşacak bilinçli enerji kullanım alışkanlığının hem bugünümüz hem de geleceğimiz açısından önemli olduğunu düşünüyor, Enerji Okuryazarlığı ile bu konuda bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu alanda atılacak her adım hem dünyanın geleceği hem de ülkemizin enerji arz güvenliğine destek olacaktır.”

CK Enerji Akdeniz Elektrik / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours