Turistler tropical meyve tadı ile tanışacak!

Paylaşmak Güzeldir..

Hobi olarak başladığı 3 dönümlük kapalı serada dünyada yetişen çoğu tropikal meyve yetiştiriyor.

Sarılar Mahallesi’nde yaşayan Şevkiye Durgun Hanım, hobi olarak başladığı tropikal meyve yetiştiriciliğini 2024 yılı turizm sezonunda turizm ile buluşturmayı hedefliyor.

300 bin yatak kapasitesi ile konaklamada Türkiye turizminin en büyük destinasyonu Antalya Manavgat Sarılar Mahallesinde 2 yıl önce hobi bahçesi olarak kurduğu tropikal meyve yetiştirme serasında çok sayıda tropikal meyve yetiştiriyor Şevkiye Durgun.

3 bin metrekare kapalı ve 3 bin metrekare açık alanda çok sayıda tropikal meyve yetiştiren Şevkiye Durgun turizm sezonunda otellere gelen turistlerin örtü altı kapalı serada yetişen tropikal meyveleri yakından görmelerini sağlamak ve   dalında istedikleri tropikal meyvenin tadına bakmalarını sağlamak istiyor.

Açık alanda tropikal meyveler dışında orman meyvesi de yetiştirdiklerini belirten Şevkiye Durgun,sezonda tropikal meyve serası bölgesinde kuracağı dondurma makinesi ile tropikal meyve tatlı doldurmaları turistlere ikram edeceklerini altını çizdi.

Şevkiye Durgun,” Sezonda tropikal meyve bahçemize gelen yerli ve yabancı turistlere tropikal meyve ürünleri damak lezzetleri ile buluşturacağız. Bu konseptte turizm hizmeti vermede bir ilke imza atmış olacağımıza inanıyorum..” dedi.

Haber/Abdurrahman Büyükkeskin

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours