Esen, “Terörün karşısındayız”

Paylaşmak Güzeldir..

Vatanın aleyhine olacak hiçbir harekete onay vermediklerini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, CHP olarak her zaman terörün karşısında olduklarını söyledi.

Konyaaltı Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Gündem maddelerine geçilmeden önce açıklamalarda bulunan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, CHP olarak vatanın aleyhine olan hiçbir harekete ve söyleme onay vermediklerini söyledi. Esen sözlerini şöyle sürdürdü: “Hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Hepimiz bir bayrak altında bir ve beraberce birbirimizi dışlamadan her türlü tehlikede bir arada olmayı bilen kişileriz. Bazı siyasi farklılıklarımız var o kadar. Bizim CHP olarak katıldığımız düşünce şudur: ‘Eğer bir siyasi parti terörün odağı haline geldiyse kapatılmalıdır. Kapatılmayıp da seçime giriyorsa seçim sonuçlarına dikkat edilmelidir. Bireysel anlamda teröre veya suça karışmış tüm siyasetçilerin siyasetin dışına çıkarılması lazım.’ CHP’nin bu konudaki söylemlerinin hiçbirinden terörle irtibatı olan kişiler siyasette kalsın gibi bir sonuç çıkmaz. Bunu açıkça söyleyelim. Bunu milliyetçi hassasiyetleri olan bir vatandaş olarak hem de altı ilkesinden biri Atatürk Milliyetçiliği olan devleti kuran partinin bir üyesi olarak söylüyorum. Vatanın aleyhine olacak hiçbir harekete bırakın onay vermeyi sempati bile duymayız” diye konuştu.

ESEN, ÖZGÜR ÖZEL VE EKİBİNE BAŞARILAR DİLEDİ

Kasım ayı içerisinde yapılan CHP 38’inci Olağan Genel Kurultayı’nda Genel Başkan Seçilen Özgür Özel ve tüm parti yöneticilerine başarılar dileyen Başkan Esen, “Yaklaşık 5 senedir meclis çatısı altında bir aradayız. Yeniden hizmet etmek için aday olan tüm kardeşlerime hangi partiden olursa olsun başarılar diliyorum. CHP 38’inci Olağan Genel Kurultayımızı gerçekleştirdik. 38’inci Olağan Kurultayımızda Genel Başkan seçilen Sayın Özgür Özel’e ve seçilen tüm parti yöneticilerine başarılar diliyorum. Hem ülkemiz hem de partimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konyaaltı Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours