İbradı Belediye Başkanı Av. Serkan Küçükkuru “En büyük engel sevgisizliktir”.

Paylaşmak Güzeldir..

İbradı Belediye Başkanı Av. Serkan Küçükkuru 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Küçükkuru’nun mesajı aynen şöyle;

“Engelliler gününün, engellilik konusundaki toplumsal bilincin artmasına ve engellilerin yaşam standartlarının gelişmesine katkı sağlayacak önemli bir gün olduğunu belirten ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün bir kutlama değil, farkındalık oluşturma günü olduğunu söyleyen Başkan Küçükkuru mesajında; “Engelliler; azimleriyle toplumun diğer kesimleri gibi birçok şeyi başarabilirler. Engelli vatandaşlarımız geleceğe umutla ve sevgiyle bakabilmeleri son derece önemlidir. Engelli vatandaşlarımız, toplumun gerçeği ve vazgeçilmez bireyleridir. Engelli insanlarımız, çok hassas insanlardır. Bu yüzden, bizlerin yaklaşımları da bu anlamda hassas olmalıdır. En büyük engel sevgisizliktir.

Engellilerimizin yaşamını güçleştiren tüm sorunların çözümüne hız kazandırılması ve engelsiz bir yaşam sürdürebilmeleri için üzerimize düşen her hizmeti yapmaya, onların yanında olmaya özen göstermeliyiz.

Hepimiz eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğumuz gerçeğinizi unutmayarak, tüm engelli vatandaşlarımızı, ailelerini, sevgi ve saygılarımla selamlıyor, sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde değil her gün hayatta fark edilmelerini diliyorum” ifadelerine yer verdi.

İbradı Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours