Mustafa Duran, Büyükşehir’e aday

6 min read
Paylaşmak Güzeldir..

Gücümüz Anadolu Platformu (GAP) Antalya Şube Başkanı Mustafa Duran, davullu zurnalı geniş katılımlı bir organizasyonla İYİ Parti’den Antalya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

Mustafa Duran’ın aday adaylığı açıklamasına İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, İl Başkanı Vahdet Afşin Karaca, ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı. Yerel yönetimlerin iki önemli ayağının olduğunu söyleyen Duran, bunun birisinin kadrolar diğerinin ise projeler olduğunu söyledi.

EŞ, DOST, AKRABA İSTİSMARINA SON

İktidara giden yolun yerel yönetimlerden geçtiğini kaydeden Mustafa Duran, “Bizler de bu yerel seçimlerde Antalya Halkını bulunduğu yerden, istediği, özlediği, olmayı dilediği, yani şu anda bulunmadığı yerlere getirmek için yola çıktık.Yerel Yönetimlerin iki önemli ayağı vardır. Birincisi proje, ikincisi kadro. Bu konuda ayağı yere basan projelerim var.  Kadrolarımızı kesinlikle ve kesinlikle işi en iyi bilen kişilerle kuracağım, eş, dost ve akraba istismarına son vereceğim. Bir aileden 2,3,4 kişi işe alınmayacak. Ben eşi çalışan bir kardeşinizim. Çalışmayan kadınlarımızı üretime dâhil ederek onların gelir temin etmesi ve sosyal güvence altına girmesi için çalışmalar yapacağım. Antalya’nın atıl alanlarını Antalya ekonomisine kazandırmak için harekete geçeceğim ve EXPO alanına bir Tarım Üniversitesi kurmak için gerekli girişimlerde bulunacağım” ifadelerini kullandı.

ULAŞIMDAN BARINMAYA KADAR PROJELER

“En büyük sorunlarımızdan birisi de konut sıkıntısıdır” diyen Duran, “Yabancı istilası konut sıkıntısı yaratmış, en temel ihtiyacımızdan olan barınma sorunu had safhaya ulaşmıştır. Buna destek olmak için ilk etapta tüm alt yapısı belediye tarafından yapılacak 50 bin kişilik sosyal konut yapmayı ve konut sorununa kalıcı çözümler bulmayı hedefliyorum. Bu benim kendimi kanıtlama projem olacaktır. Akıllı kavşaklar ve katlı otoparklar ile daha organize bir toplu taşımacılık sistemiyle, bu konuya vakıf yetişmiş insan gücümüzle Antalya Trafiğini nefes alır hale getirecek ve kalıcı çözümler sunacağım. Antalya’mız için bir marka olan Akdeniz Üniversitesi öğrencileri bizim geleceğimiz ve misafirlerimizdir. Bu kardeşlerimizin en önemli ihtiyacı olan barınma ve yemek sorunlarına çözüm bulacağım. Bu da bizim geleceğimize karşı bir görevimizdir. Bu görevime de sahip çıkacağım” şeklinde konuştu.

İŞGALLERE SON VERİLECEK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Mustafa Duran, “En önemli sorunlarımızdan biri olan ve belediyelerimizin sınıfta kaldığı sokak hayvanları konusunda dünya kentlerinde olan kalıcı çözümleri örnek alıp uygulayacağım. Bu konuda da sokak hayvanları ile ilgili dernekleri yanımızda göreceğimiz projelerim olacak. Hiçbir sokak hayvanı bakımsızlıktan ölmeyecek.Otellerin bir şekilde işgal ettiği halk plajlarını halkımıza sunmak için çalışmalar yapacağım. Burada şu sözü vermek istiyorum. Makamında oturan, önüne gelen evrakı imzalayan, yetkileri tamamıyla devretmiş bir başkan olmayacağım.  Bir turizm ve sahil kenti olan Antalya’mızın en büyük sorunlarından biri olan ve devamlı basın tarafından uyarılan, halk tarafından şikayet konusu olan beach parklara kalıcı çözüm bulacağım. Yasal sınırlarını hatırlatacak ve istismarı engelleyeceğim.  Yerli halkımızın fahiş fiyatlar dolayısıyla gidemediği plajları mercek altına alacak ve sürekli denetleyeceğim. Buralarda da işgali bitireceğim” açıklamasında bulundu.

SANATA AYRI BİR PARANTEZ AÇTI

İhalelerin şeffaf ve canlı yayınlar ile yapılacağını kaydeden Duran, “Belediyemizin alacağı mal ve hizmet alımları ile ilgili ihalelerin kapalı kapılar ardında olmasını engelleyecek, ilgili alt yapıyı kuracak ve kameralar önünde ihaleler yapacağım.Halkımızın milli duygularını negatif etkileyen Milli Bayramlarımızı bir konser ile geçiştiren uygulamalara son vereceğim. Milli günlerimiz konserle değil o günün mana ve önemine yakışan etkinlikler ile kutlanacaktır.  Ben iyi tabiatlı, sanatsal ve kültürel mirasa değer veren, yapılan iyi projeleri kabul eden, yapanlara saygı duyan ve bunu devam ettirme çabasında olan bir kişiyim. Bu anlamda geçmişte bir Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından kurulan, daha sonra gelen belediye başkanı tarafından kapatılan şu anda atıl durumda depolarda çürüyen  “Behlül Dal Sinema Müzesi” ni yeniden ayağa kaldırılacak, Altın Portakal Film  Festivalinin bir parçası haline getirecek ve halkın ziyaret ettiği bir nokta yaratacağım” dedi.

MÜLTECİLERİ ANTALYA’DAN GÖNDERECEĞİM

Aday olup seçildiği taktirde Antalya’daki mültecileri göndereceğini açıklayan Mustafa Duran şunları söyledi:  “Önce Antalya, daha sonra Antalya İlçeleri ve nihayet tüm Türkiye’yi kapsama yolunda emin adımlarla yürüyen, geçmişte sözcüsü, hâlihazırda başkanı olduğum bu proje bir süredir Antalya’nın başına musallat olan Mülteci İstilası ve Yabancı Dilde Tabela konusunda halkımızı aydınlatan, yerel ve genel yönetimleri uyaran çalışmalar yapmaktadır. Halktan olumlu tepkiler gelmesine rağmen yöneticiler duyarsız kalmaktadır.

 Eğer Büyükşehir Belediye Başkanı olursam en önceliğim “Mülteci istilasına dur deyip onları kibarca göndermek olacaktır. 

 Kesinlikle ve kesinlikle yabancı dilde tabelalara “dur” demek olacaktır. Bu bizlerin Türkiye’ye borcu ve vatandaşlık görevidir.”

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours