Ünlü Manken Tuğba Özay: “Gazze’de insanlık ölüyor, dünya üç maymunu oynuyor!”

3 min read
Paylaşmak Güzeldir..

Manken, tiyatro ve sinema oyuncusu Tuğba Özay, İsrail’in Gazze’ye bomba yağdırarak sivilleri vurmasını kınadığını açıkladı.

        İsrail’in Filistin halkını zulmünün kurulduğundan bu döneme kadar hep sürdüğünü belirten manken , tiyatro ve sinema  oyuncusu Tuğba Özay , İsrail zulmüne bağlı Filistin’de sivil ölümlerine karşı Avrupa’nın üç maymunu oynamasının derin üzüntü ve kaygı verici olduğunu söyledi. Hamas’ın İsrail’e attığı füze ve roketlerle  vurması sonucu masum İsrailli çocuk ve sivillerin vurulmasını kınadığını belirten Tuğba Özay, İsrail’de ve Filistin’de huzur ve barışın olması için  şahinlerin değil güvercin siyasetçilerin ağırlığının daha fazla olması gerektiğinin altını çizdi.

21 yıl önce Antalya’nın Manavgat ilçesi Bucakşeyhler Mahallesi’nde kurduğu Poyraz isimli çiftliğinde meyve , sebze ve zeytin yetiştiren ünlü manken ve oyuncu Tuğba Özay, ”’ Gazze’de siviller savaş suçu olmasına karşı misket bombaları yağdırılarak binlerce masum sivil öldürüldü. Ölenlerin 300’e yakın bebek ve çocuk.  Bu sivil katliamına Avrupa sessiz kalıyor. Yada üç maymunu oynuyor. 2018  yılında annem Duygu Özay ile birlikte  İtalya’dayken İtalya Komünist Partisi, o dönemde İsrail’in bugün yaptığı gibi Filistin’e yapmış olduğu insanlık dışı eylemlerini Milano sokaklarında protesto ediyordu ve annemle ben de protestolara destek vermiştik. Ben çocuktum İsrail askerleri bir baba ile oğlunu yine insanlık dışı katletmiş ve bu görüntüler o dönem tek kanal olan TRT’de yayınlanmıştı ve ben o küçük çocuğun korku dolu bakışlarını, gözyaşlarını hayatım boyu hiç unutmadım. Ben hayatım boyu ezilen halkların yanında duruş sergilemişimdir.  Düşüncelerimi de savunmaktan geri adım atmamışımdır. İsrailli olup savaş karşıtı olan da çokça arkadaşım vardır.2000’li yılların başlarında İsrail’in en büyük gazetelerinden biri olan Maarivonline gazetesine vermiş olduğum röportajda muhabire aynen şu cümleyi kurmuştur “ Sizler Hitler döneminde korkunç katliamları yaşamış insanlar olarak  nasıl oluyor da Filistin halkına yıllardır bu baskı ve zulmü uygularsınız ? Buna nasıl göz yumarsınız? demiştim. gazetede bu sözlerimi birebir yayınlamıştı. ” .dedi.

Manken ve oyuncu Tuğba Özay, maalesef filler tepişirken olan çimenlere oluyor, Gazze’de yaşanan insanlık dışı olaylar ve atılan bombalar altında ölen masum binlerce sivilin ölmesi bu durumdan farklı diyerek sözlerini tamamladı.

Haber/Abdurrahman Büyükkeskin

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours