MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan ; “Antalya Bölgesine yeni bir serbest bölge şart oldu”

Paylaşmak Güzeldir..

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Antalya’nın sadece turizm ve tarım şehri olmadığını ve ticaret açısından da artık Türkiye’nin en önemli şehirlerden birisi durumunda olduğunu ifade ederek, “Antalya’mıza yeni bir serbest bölge kurulması ve büyütülmesi elzem olmuştur” dedi.

Plan Bütçe Komisyonu’nun Ticaret Bakanlığı bütçesi üzerindeki görüşmelerinde konuşan MHP’li Abdurrahman Başkan, Antalya Serbest Bölgesindeki yoğunluğa dikkat çekti ve Bakandan 53 ilin ihracat değerlerinden daha fazla ihracat yaparak tek başına ihracat üssü olma özelliği taşıyan kente yeni bir serbest bölge kurulması çağırısında bulundu.

MHP’li Başkan, konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti devletini “Türk asrı ile Türkiye Yüzyılı vizyonu” ve “Yüksel Türk, senin için yüksekliğin hududu yoktur” parolasıyla daha yükseğe ve daha ileriye taşımanın en büyük hedefleri olduğunu ifade etti.

ÇEK DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT ÇEKTİ

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Çek Kanunu’ndaki sıkıntılara da dikkat çekerek bankaların limitsiz ve sınırsız çek vererek dolandırıcılığa dolaylı olarak alet olduklarını bildirdi. MHP’li Başkan konuşmasında konuyla ilgili olarak şöyle dedi:

”Çekin üzerine limitsiz rakam yazabiliyorsunuz ve bir firmaya 10 koçan, 15 koçan çek veriliyor. Bu konu çok acil olmak üzere, Türkiye’de özellikle ticaretin, KDV’nin de yüzde 20’ye çıktığı bir dönemde hem KDV’siz satışlara hem de bunun dışında özellikle çeklerle yapılan yolsuzluklarla esnaflarımız dolandırılmakta ve mağdur olmaktadır.

Şu anda yargımız ve polisimiz bu konuda çok ciddi anlamda çalışmaktadır. Çek Yasası ile ilgili bu düzenleme yapılarak Türk ticaretinin önünde en önemli engelin aşılmış olmasını ümit ediyoruz.”

Milliyetçi Hareket Partisi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours