Dünya turizminde Antalya 8.nci

Paylaşmak Güzeldir..

Dünyada en fazla turist sıralamasında İstanbul 8’nci Antalya ise 10’ncu oldu

Manavgat  Sideli turizmci ve turizm araştırmacısı Erol Güldal,”Travelness’ın yayınladığı son verilere göre dünyada en çok turist çeken şehirler belli olduğunu söyledi.

      Dünyada en fazla turist çeken ülkeler sıralamasında Türkiye’den ilk 10’a giren iki şehrin olduğunu belirten Sideli turizmci Erol Güldal, bunların ise  İstanbul ve Antalya illeri  olarak belirlendiğini kaydetti. Antalya Sideli turizmci Erol Güldal, dünyanın en fazla turist çeken illeri arasında İstanbul 8’nci Antalya’nın ise 10’ncu sırada olduğunu ifade etti.

Turizmci Erol Güldal, “Dünyada en çok turist çeken şehir Travelness’in sıralamasına göre Bangkok dünyada birinci sırada  oldu. İkinci sırada Fransa Paris ve üçüncü sırada ise İngiltere Londra. Dünyada en fazla turist çeken il kategorisinde ise Antalya 10 sırada yer aldı. ” dedi.

        Turizmci Erol Güldal , dünyada en fazla turist çeken illerin sıralamasının şu şekilde oluştuğunu 1. Bangkok,2. Paris,3. Londra,4. Dubai,5. Singapur,6. Kuala, Lumpu7. New York,8. İstanbul,9. Tokyo ve 10. Antalya İstanbul, sıralamaya göre dünyada en çok turist çeken şehirlerarasında 8. sırada yer alırken  Antalya dünyada en çok turist çeken 10. şehir olduğunu sözlerine ekledi.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours