Aleyna Tilki Konserine 10 Bin Kişi Katıldı

Paylaşmak Güzeldir..

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’ncü Yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Döşemealtı Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’ncü Yıl dönümü 10 bin kişinin katıldığı Aleyna Tilki konseri ve 850 araçlık dev kortejle büyük bir coşkuyla kutlandı. Belediye Başkanı Turgay Genç, “Ne gerek var bu kadar şatafata! diyenlere inat, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti ilelebet korumaya ve milli bayramlarımızı en büyük coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz. Yaşasın Cumhuriyet, 100’ncü doğum günün kutlu olsun Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

Cumhuriyet’in 100’ncü yılı etkinlikleri için haftalar öncesinden hazırlıklara başlayan Döşemealtı Belediyesi, Atatürk Caddesi boyunca tüm elektrik direklerine renkli ışıklarla süsleyip cadde üzerindeki tüm ev ve işyerlerine bayrak dağıttı. Belediye ekipleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ilçede bulunan okullara dağıtılmak üzere 10 bin bayrak verirken, yine cadde sokak ve vatandaşlara 15 bin bayrak dağıttı. Nar Masa ekipleri Cumhuriyet otobüsü ile tüm mahalleleri Atatürk şarkı ve marşları eşliğinde dolaşıp bayrak ve çocuklara oyuncak dağıtımı yaptı.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri ilk olarak Kaymakamlık önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı. Daha sonra Belediye binası önünde bulunan alana çocuklar için şişme oyun parkları kurulurken, minikler gün boyu gönüllerince eğlenip bayramın tadını çıkardı. Burada yine çocuklara çeşitli hediyeler ve oyuncak dağıtılırken, ailelerine de Türk bayrağı ve 100’ncü Yıl tişörtleri verildi.

854 ARAÇLIK DEV KORTEJ

Döşemealtı Belediyesi en büyük bayram için ilçeyi baştan sona kat edecek araç korteji yapılacağını ve 500 aracın katılmasını beklediklerini açıklamıştı. Yeşilbayır Mahallesi’nde bulunan Döşemealtı Belediyesi ek hizmet binası önünde saat 19.00’da başlayan korteje tam 854 araç katıldı. Belediye Başkanı Turgay Genç, başkan yardımcıları siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileriyle kortejin en önünde Cumhuriyet otobüsünden sokaklarda ve evlerinin balkonlarında kendilerini bekleyen vatandaşları selamladı. Yine yol boyunca büyük coşkuya ortak olan vatandaşlara bayrak çocuklara ise oyuncak dağıtıldı.

ALEYNA TİLKİ KONSERİNE 10 BİN KİŞİ KATILDI

Yaklaşık 1.5 saat süren araç korteji Döşemealtı Kent Meydanı’nda sona erdi. Burada binlerce kişi Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşamak için alanı doldururken, sahneye ilk olarak DJ Cenk Bayrak çıktı. Alanı dolduranları çaldığı şarkılarla coşturan Bayrak’a ışık efektleri eşlik etti. Ünlü DJ’nin ardından bu kez sahne alma sırası Aleyna Tilki’ye geldi. Ünlü sanatçı sahneye çıktığında kent meydanında ki coşku adeta tavan yaptı. En sevilen şarkı ve türkülerini Döşemealtı halkı için seslendiren genç sanatçı, “Böylesine büyük bir bayram da bu kadar coşkulu insanlarla Cumhuriyetimizin doğum gününü kutlamaktan onur duyuyorum. Çok heyecanlıyım, Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

DÖŞEMEALTI HALISI HEDİYE EDİLDİ

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, sahneye çıkarak Aleyna Tilki ve Cenk Bayrak’a çiçek ve ilçenin kültürel mirası olan el dokuması Döşemealtı Halısı hediye etti. Başkan Genç, daha sonra vatandaşlara seslenerek, “Ne gerek var bu kadar şatafata diyenlere inat, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti ilelebet korumaya ve milli bayramlarımızı en büyük coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz. Atatürk’ün, (Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir) sözüyle Cumhuriyetimize ve değerlerimize sahip çıkmaya sonsuza kadar devam edeceğiz” diye konuştu. Konserin ardından gökyüzünü aydınlatan havai fişek gösterisiyle gece sona erdi.

Döşemealtı Belediyesi / Bülten


You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours