100.Yılda Coşkulu Bayram      

Paylaşmak Güzeldir..

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Kaymakamı Adil Karataş, ve Belediye Başkan yardımcısı Bülent Özgüven, İlçe Jandarma komutanı, ilçe emniyet müdürü, sivil toplum kuruluş ve oda başkanları, gaziler, öğretmen ve öğrencilerle birlikte halkın katılımı ile kutlandı.

Etkinlikte Cumhuriyetle ilgili şiirler okundu, halk oyunları ekibi yöresel halk oyunlarından kesitler sunuldu.

Kaymakam Adil Karataş, yaptığı konuşmada, 29 Ekim 1923 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet’in 100.ncü yıl dönümünü kutlamanın gurur ve sevinci içinde olduklarını söyledi.

Kaymakam Adil Karataş, “Cumhuriyetimizin 100.ncü yıl dönümünü kutlamanın gururu ve sevinci içindeyiz. Hedefimiz ülkemizin her alanda söz sahibi olduğu bir ülke konumuna gelmesidir.. İstiklal Mücadelesi’ndeki birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu her zaman muhafaza ederek en üst seviyede tutmamız gerekiyor.Bu bayram ülke halkı adına çok önemli bir bayramdır,uslumuzun ve Manavgatlı halkımızın bayramlarını en içten duygularımla kutluyorum” dedi

Konuşmaların ve gösterilerin ardından Cumhuriyet konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler değişik hediyelerle ödüllendirildi.

Tören sonrası düzenlenen kortejle ana caddede gösteri yaparak vatandaşların bayramlarını kutladılar.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours