Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı İdris Taş ve yönetiminin ev sahipliğinde, cemiyet üyesi gazeteciler ile ailelerinin katıldığı “Yaza Merhaba” temalı yat turu düzenlendi. 50 metre uzunluğundaki 5 katlı Harem Maldiv adlı gezi teknesi ile Setur Marina’dan hareket eden katılımcılar, yoğun iş temposundan sıyrıldıkları, denize girip serinledikleri ve Akdeniz’in güzelliklerini seyre daldıkları gezi boyunca keyifli saatler yaşadı. AGC Yönetim Kurulu’nun davetlisi olarak gazetecilere gezi süresince eşlik eden Antalya Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Kaplan, katılımcılara özel “Yüz Tanıma Teknikleri” başlıklı sunum gerçekleştirdi.

HEM EĞLENDİLER HEM BİLGİLENDİLER

Antalya Gazeteciler Cemiyeti yönetiminin sosyal alandaki projelerinden biri olarak hayata geçirilen “Yat Turu” 18 Mayıs Cumartesi günü üyelerin yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Setur Marina’dan yola çıkan tekne Akdeniz’in mavi sularında bir süre seyrettikten sonra Sıçan Adası yakınlarında demirledi. Eşleri ve çocuklarıyla denize girerek serinleyen gazeteciler verilen yemek molasının ardından Antalya Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Kaplan’ın “Yüz Tanıma Teknikleri” başlıklı sunumunu izledi. İnsan psikolojisi, beden dili ve iletişim teknikleri hakkında özel bilgiler edinen gazeteciler, hem eğlendiklerini hem de bilgilendiklerini ifade ederek Kaplan’ı ayakta alkışladı.

TAŞ’TAN SOSYAL TESİS MÜJDESİ

AGC Başkanı İdris Taş, sohbet tadındaki bilgilendirici sunumuyla etkinliğe farklı bir boyut kazandırdığını ifade ederek Dr. Murat Kaplan’a teşekkür plaketi takdim etti. Gazetecilerin mesai mefhumu olmaksızın, yoğun bir tempoyla çalıştıklarını belirten Taş, stres atmaya yönelik bu tür geziler düzenlemeye devam edeceklerini söyledi. Geziye katılan tüm üyelere ve Antalya SeturKoop Yatçılık Yönetim Kurulu Başkanı Can Sak’a yönetim kurulu adına teşekkürlerini sunan Başkan Taş, “Yıllardır özlemini çektiğimiz eski İl Özel İdare binası arsasında, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından cemiyetimize tahsis edilen sosyal tesisimizin Temmuz ayında faaliyete geçireceğiz” dedi.

Yat Turu, DJ müziği eşliğindeki danslar, dostlukların pekiştiği sohbetler ve kadrajında Akdeniz manzarasının olduğu hatıra fotoğrafları çekimleriyle son buldu.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti / Haber

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours