Paylaşmak Güzeldir..

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri küresel intifada hareketine destek verme amaçlı ‘Soykırıma Karşı Durmaya Bisikletini De Al Gel’ başlıklı bir etkinlik düzenledi.

Akdeniz Üniversitesi Meltem kapısı girişinde toplanan çok sayıda bisikletli öğrenci ellerinde Filistin ve Doğu Türkistan bayraklarıyla kampüs içerisinde konvoy düzenlediler. Öğrencilere Akdeniz Üniversitesi Koruma Güvenlik ekibi de araçları ve motorları ile eşlik etti.

GAZZE’DEKİ ZULME DUR ÇAĞRISI YAPTILAR

Meltem Kapısından başlayan bisiklet konvoyu Akdeniz Üniversitesi Camii önünde noktalandı. Burada Basın açıklaması yapan öğrenciler hep birlikte soykırıma karşı sloganlar atarak bir an önce İsrail’in Gazze’de uyguladığı zulme dur çağrısı yaptılar.

REKTÖR YARDIMCISI ÖZEN DE DESTEK VERDİ

Basın açıklaması sonrası Akdeniz Üniversitesi Camii önünde Filistin ve Gazze yararına gerçekleştirilen Kermese Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Özen de katılarak öğrencilere destek verdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Özen, “Akdeniz Üniversitesi olarak Mazlum Filistin ve Gazze halkının yanındayız. Doğu Türkistan bizim kanayan yaramızdır. Biz millet olarak tarih boyunca olduğumuz gibi bugün de renk, dil, din ayrımı gözetmeksizin tüm mazlum milletlerin yanındayız. Ancak Filistin ve Gazze’de son dönemde yaşananlar yüreğimizi parçalıyor. Gönül coğrafyamızda yer alan Filistin bizim kardeşimiz, Doğu Türkistan bizim canımız.  Bir gün Can Azerbaycan’da Karabağ nasıl özgürlüğüne kavuştuysa Filistin ve Doğu Türkistan da özgür olacaktır. Öğrencilerimizin bu konudaki duyarlılıklarını desteklemek için yanlarında olmak istedim.” diye konuştu.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours