Paylaşmak Güzeldir..

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Finike’de büyük bir coşku ile kutlandı. Binlerce Finikeli vatandaşın katıldığı 19 Mayıs Kortej Yürüyüşü ile başlayan kutlamalar, Finike Kent Meydanı’nda yapılan etkinlikler ile devam etti.

105’inci yıla özel 105 kadın zeybek oynadı

Finike’de 19 Mayıs büyük bir coşku ile kutlandı. Yeni Mahalle’den başlayarak Finike Kent Meydanı’na yapılan 19 Mayıs Kortej Yürüyüşü start alan kutlamalar, 19 Mayıs’ın 105’inci yılı anısına 105 kadından oluşan Zeybek gösterisi, konser,moderndans şovları ve yurtdışından 19 Mayıs için ilçeye gelen ülkelerin yaptığı gösteriler ile devam etti.

19 Mayıs kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür

Açılış konuşmasını yapan Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, 19 Mayıs’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin kenetlendiği ve ulusal kurtuluş ateşini yaktığı gün olduğunu dile getirdi. 19 Mayıs’ın Türk Milleti’ni Cumhuriyet’le buluşturan bir dönüm noktası olduğunu da ifade eden Başkan Geyikçi, “Bugün, Türk Ulusu’nun bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, ulusal değerlerin yeşerdiği ve kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür.19 Mayıs, bağımsızlığa, aydınlığa ve geleceğe olan inancımızın adıdır” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet için bu kadar önemli olan bugünü Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisi için doğum günü kabul ettiğini de belirten Başkan Geyikçi, “Büyük Atatürk, kendisi için çok büyük anlamı olan 19 Mayıs tarihini gençlere armağan etmiştir. Bu Ata’mızın gençliğe olan inancını ve güvenini en büyük göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Geyikçi’den Gençlik Meclisi müjdesi

Konuşmasını gençlere seslenerek sürdürün Başkan Geyikçi “Büyük Atatürk’ün belirlediği çağdaş uygarlıkdüzeyine ulaşılması için en büyük gücümüz gençlerimizdir. Bizler de Finike Belediyesi olarak ülkemizi, kentimizi ve ilçemizi ileri taşıması için gençlerimizin daha iyi eğitim görmelerini amaçlıyor, beklentilerini karşılamak için çaba gösteriyoruz.Gençlerimizin katılımcı ve gelecek adına söz sahibi olmasını istiyoruz. Bu anlamda Finike Gençlik Meclisi’mizin kurulması için yönetmelik ve mevzuat çalışmalarımıza başladık.Çok yakın bir zamanda Gençlik Meclisi’mizin başvurularını almaya başlıyoruz. Gençlerimizin ilçemizin geleceğini şekillendirmede söz sahibi olmasınısağlayacağız” dedi.

Gençlere büyük bir güven duyduklarını da söyleyen Başkan Mustafa Geyikçi, “Türk Milleti olarak hepimiz gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz. Gençlerimizin enerjisi ve coşkusu yarınlara umutla bakıyoruz. Genç nesillerimiz ile övünüyor ve gurur duyuyoruz. Çok iyi biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlerimiz yükseltecek ve yüceltecekler” şeklinde konuştu.

Finike Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours