Paylaşmak Güzeldir..

Manavgat Belediyesi’nin Tarihi Side Limanı’nda düzenlediği Dans ve Müzik Festivali göz kamaştırıcı gösterilerle sona erdi.

Manavgat Belediyesi’nin 7-8 Mayıs 2024 tarihlerinde tarihi Side Limanı’nda gerçekleştirdiği Dans ve Müzik Festivali sona erdi. 8 Mayıs Çarşamba günü açılış kortejiyle başlayan festivalde, iki gün boyunca Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kazakistan, Ukrayna, Gürcistan, Özbekistan, Azerbaycan ve Dağıstan’dan toplam 19 farklı grup ve 780 dansçı sahne aldı. İki gün boyunca bayram havasında geçen festival, yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi gördü. Geleneksel kıyafetleriyle sahne alan dans grupları, renkli görüntüler oluşturdu. Festivalle birlikte Side’de iki gün boyunca dans ve müzik rüzgarı esti. Katılım sağlayan gruplara Manavgat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülcan Bulut tarafından katılım belgesi ve plaket takdim edildi.

“Manavgat’ın Kültürel Kimliğine katkı sağlıyoruz”

Gösterilerin ardından Manavgat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülcan Bulut, festivali değerlendirdi. Bulut, “Farklı kültürlerden insanların bir arada olduğu, kozmopolit bir bölgede yaşıyoruz. Bu organizasyonlarla hem bölgemizi dünyaya açmak hem de zengin kültürel mirasımızı tanıtmak istiyoruz. Antik Side, doğal güzellikleri ve kültürel birikimiyle dünya çapında bir bölgemiz. Dans ve müzik de şehrimizin bir parçası. Bu festivallerle Side özelinde Manavgat’ın kültürel kimliğine katkı sağlıyoruz.” dedi.

Manavgat Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours