Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nde ‘Ormanda Matematik Günü’ etkinliği düzenlendi. Matematikle ilgili atölye çalışması yapan öğrenciler oryantiring yarışında eğlenceli saatler geçirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nde öğrencilere matematiği sevdirecek renkli bir etkinlik düzenlendi.  Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte Atatürk Ortaokulu’ndan 27 öğrenci ilk olarak atölye çalışması yaptı. Eğitmenler tarafından öğrencilere Pi, çember ve daire konularıyla ilgili bilgiler verildi. Ardından öğrencilere matematik öğretimini daha etkin ve eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan etkinlik kapsamında oryantiring yarışı yapıldı.

Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi alanı içerisinde harita üzerinde belli rotayı takip eden öğrenciler, hem yön buldu hem de bu hedefler üzerinde asılı olan bilgilendirme kartlarını okuyarak parkuru tamamladı. Hız, spor, coğrafya ve matematik bilgisi gerektiren bu etkinlikte öğrenciler hem ter döktü hem de çok eğlendi. Yarışma sonunda öğrencilere hediyeleri verildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours