Paylaşmak Güzeldir..

Dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi 9 günlük Ramazan Bayramı tatili ile birlikte turizm sezonunu açtı.

Manavgat Şelalesi turizm sezonu ile birlikte her yıl görünen bilindik manzara yeniden yüzünü gösterdi. Manavgat Şelalesi’nin karşı tarafından girerek Manavgat Irmağında yüzen 12 ile 15 yaş grubu gençler şelaleyi göremeye gelen yerli ve yabancı turistlerin korkudan yüreklerini hoplattı.

Şelaleyi gezmeye gelen bazı aileler acilen bu kötü tabloya dur demesi gerektiğini söylüyor. Denizli’den Manavgat’a tatile gelen Ayşegül-Halil Yıldız çifti, yaşları 12 ile 15 yaş arasında 10’a yakın çocuğun ya da yeni gençliğe çocuğun ırmakta boğulma tehlikesi karşısında yetkililerin hiçbir şey yapmamaları şaşkınlığı içinde olduklarını söyledi.

 Ayşegül Yıldız, ” Manavgat Şelalesini ailecek gezmeye ve görmeye geldik. Daha 12 ile 15 arasında 10 çocuğun şelale içinde yüzmesi ve kayalık üzerinden suya atlaması bir anne olarak beni çok üzdü. Eminin bu çocukların anne ve babası çocuklarının şelalenin aktığı debisi yüksek çağlayana atlamasını görseler kalp krizi geçirirler. Yetkililer acil bu duruma müdahale etmeli.” diye konuştu.

Ünlü şelaleye giriş ücreti yetişkin 20, öğrenci ise 18 liradan giriyor. Engelli, emekli şehit ve gazi, gazi aileleri ile öğretmenler ücretsiz giriş yapıyor.

Manavgat Şelalesini 750 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti.

Manavgat Irmağı’da DSİ istatistiklerine göre son 10 yıl içinde yazın serinlemek ırmak suyuna atlamaya bağlı sürüklenerek boğulmaya bağlı 45 kişi hayatını kaybetmiş bulunmakta.

Abdurrahman Büyükkeskin / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours