Paylaşmak Güzeldir..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, ‘Antalya Buluşması’nda binlerce kalabalığa seslendi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek’e destek isteyen Özel, “15 gün sonra bir tarih yazacağız. Hep birlikte tarihe geçeceğiz. Partimizi ve adayımız Muhittin Böcek’i bir kez daha Antalya’da zaferle tanıştıracağız. Çünkü Muhittin Böcek, insan ayırmaz, parti ayırmaz herkese eşit davranır, adil davranır. Muhittin Böcek’i Antalya’yı  5 yıl yöneten ve 5 yıl yönetmek isteyen partimizin güvenini kazanmış, Yörük delikanlısını, çalışkan delikanlıyı, yoksulluktan bugünlere emek emek gelmiş bu delikanlıyı Antalyalılara size emanet ediyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in katılımıyla gerçekleşen, “Antalya Buluşması” Kepez miting alanında on binlerin katılımıyla gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, genel başkan yardımcıları, parti meclisi üyeleri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, milletvekilleri, belediye başkanları, başkan adayları ve on binlerce Antalyalı katıldı.  CHP lideri Özgür Özel’in miting alanına gelmesiyle büyük bir coşku yaşandı. CHP’nin Antalya Buluşması saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Antalya’nın 19 adayı da tek tek sahneye çıkarak halkı selamladı.

ZAFERLE TANIŞTIRACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, büyük bir coşkuyla seslendiği Antalya’ya övgüler yağdırarak, halka 31 Mart’ta sandık başında olup birlikte başaracağız mesajı verdi. Seçimlere iki hafta kaldığını hatırlatan Özgür Özel, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Antalya Belediyesi uzun süre boyunca aynı partinin üst üste hiç kazanamadığı bir belediyedir. Ancak 15 gün sonra bir tarih yazacağız. Hep birlikte tarihe geçeceğiz. Partimizi ve adayımız Muhittin Böcek’i bir kez daha Antalya’da zaferle tanıştıracağız” dedi.

BU DELİKANLIYI SİZE EMANET EDİYORUM

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, konuşması sırasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek’in elini kaldırarak, Muhittin Böcek’in son beş yıllık Büyükşehir icraatında birçok projeyi başarılı bir şekilde hayata geçirdiğini vurgulayarak, “Halk et, dört ilçede satış mağazası açtı. Bütün ilçelere açılacak. Zaten mobil satış mağazası ile de ilçelere uygun ve kaliteli eti ulaştırılıyor. Halk süt ile 2- 5 yaş arası çocuklarımıza 5 yıl boyunca 2.6 milyon litre süt dağıttı. Ve bunu artırarak devam edecek. Antalyalıların vatandaşlarımızın, kaliteli su içmesi için Antsu fabrikasını açtı. Artan maliyetlere rağmen Antalyalının ucuz su içmesini sağlayıp daha da ucuzlatacak. Halk mama projesinin hayata geçirecek ve bu projesiyle 6-24 aylık çocuklara mama verecek. Her ilçeye bir kreş sözünü tuttu.  15 ilçemize kreş açıldı. Şimdi ilavelerle Muhittin Böcek, 5 yıl sonra karşımıza geldiğinde toplam 50 kreş açmış olacak. Böylece annelerin iş gücüne katılımını, annelerin sosyal hayata katılımını sağlayacağız.  Sokak hayvanları konusunda Muhittin Böcek’in yaptıklarını örnek gösteriyorlar bizlere bu konuda kendisini takdir ediyoruz. Üniversite öğrencilerine her ay suyun 5 tonunu ücretsiz vermesini halkçı belediye olarak önemsiyoruz. CHP olarak Muhittin Böceği 5 yıl yöneten ve 5 yıl yönetmek isteyen partimizin güvenini kazanmış, Yörük delikanlısını, çalışkan delikanlıyı, yoksulluktan bugünlere emek emek gelmiş bu delikanlıyı Antalyalılara emanet ediyorum” dedi.

MUHİTTİN BÖCEK KAZANACAK

Özgür Özel, sözlerini şöyle tamamladı: “Muhitin Böcek olursa Antalya’nın varlıklarından, hangi siyasi parti olursa olsun, hangi kurum olursa olsun hani görüşte olursa olsun herkes eşit yararlanır. Ama farklı olursa en güzel varlıklara 25 yıllığına vakıflara veriyorlar. Anlaşmalarla çöküyorlar. Antalya, Eskişehir’e, İzmir’e CHP de bulunan belediyelere Atatürkçüler, Cumhuriyetçiler, Milliyetçiler bunları sakın ola yaklaştırmasınlar. Muhittin Böcek, CHP’nin üyesidir adayıdır. Ancak bütün Antalyalıların ve herkesin başkanıdır. Böcek insan ayırmaz, parti ayırmaz, Böcek Antalya ittifakının adayıdır. Bizde bu seçimde karşımızdaki, Cumhur ittifakına karşı, Türkiye ittifakını, büyük umut ittifakını hayata geçirdik. Bu ittifakın renkleri Ay yıldızlı al bayrağımızın renkleridir. Türkiye Antalya ittifakı ile kırmızın beyazın renkleriyle Muhittin Böcek kazanacak. Antalya kazanacak. Türkiye ittifakı kazanacak. Türkiye kazanacak. Ben size inanıyorum. Muhittin Böcek ve tüm adaylarımıza sandık başına giderek oy vermeye Antalya ve Türkiye’ye sahip çıkmaya varmışınız. Sizi seviyoruz iyi ki varsınız.”

ANTALYA’YA METRO GELİYOR

Gerçek belediyecilik diyenlere seslenen Muhittin Böcek, “Hep birlikte gerçekler ortada demek için yine bir aradayız. Biz gerçeğin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Kent yoksulluğu, emeklilerimizin çaresizliği, gençlerin umutsuzluğu, kadınların mağduriyeti ve tüm ekonomik krizler.. işte acı gerçekler bunlar. Ama biz bugüne kadar ne yaptıysak daha fazlasını yapmak üzere çalışacağız. Antalyalıları ihale sürecini başlattığımız metrosuna kavuşturacağız. Antalya’ya uluslararası bir opera ve kültür binasını yapıyoruz. Stadyumlar, spor salonları, karting motor sporları pisti, uluslararası olimpik yüzme havuzu ve Antalya’ya değer katacak nice projeleri yine biz kazandıracağız” diye konuştu.

ARITMANIN PARASINI BİZ ÖDÜYORUZ

Bir çift lafım da sayın Kültür ve Turizm Bakanına diyen Muhittin Böcek, “Turizmin başkenti Antalya’mızda turizmcinin cebine göz dikenlere, öncelikle ajans adı altında sonra da konaklama vergisi ile turizmcinin belini bükmeye çalışanlara karşı turizmcilerimizle birlikte mücadele edeceğiz. 55 milyar dolar turizm gelirinin yarısını tek başına Antalya’mız sağlarken Antalya’ya verilen değeri sizlerin takdirine bırakıyorum. Sayın Bakan; mavi bayraklardan bahsetmiş hoşuma gitti. Büyükşehir Belediyesi olarak etkili deniz denetleme sistemi ve 35 arıtmamızla denizleri koruyarak, 231’e çıkardığımız mavi bayraklı plajlarımızla halkımıza hizmet sunuyoruz. Bakanımız  ortak protokol ile imzaladığımız bizim parasını ödediğimiz arıtmalardan bahsederken adımızı bile anmıyor. Sayın Bakan yap-işlet-devret ne demek daha onu bilmiyor. Olsun varsın. Bilmiyor ki, biz bu topraklara hizmet için yaşıyoruz. vatandaşın faydasına ne varsa yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

1 NİSAN’DA YENİ BİR GÜNEŞ DOĞACAK

1 Nisan sabahında yepyeni bir güneş doğacak diyen CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, konuşmasını şöyle tamamdı: “Azimle gururla, 5 yıl daha olacak. Yine söz Muhittin Böcek sözü, Ant olsun ki Antalya’ma herkesin başkanı olmaktan hiç bir zaman vazgeçmeyeceğim. İşimiz gücümüz Antalya, işimiz gücümüz Türkiye.”

GELECEĞİMİZİ AYDINLATACAK SEÇİM

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nail Kamacı ise Türkiye’nin ikinci yüzyılın ilk seçimine gittiğini belirterek, “Yerel seçimler de olsa, bir yerel seçim ötesinde, geleceğimizi aydınlatacak olan bir seçimdir. Bu seçimlerde sadece örgütlere görev düşmüyor, yöneticilere görev düşmüyor. Antalya’nın demokrasi aşıklarına da görev düşüyor katkınıza ihtiyacımız var. Bu seçimler sadece bir belediye başkanı seçmiyor. Önümüzdeki günlerde belki de bir genel seçimin habercisini gösterebilir bizlere bizler onun mitingini yapıyoruz.  Bu seçim Türkiye ittifakının seçimidir” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi /Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours