Paylaşmak Güzeldir..

Antalya’yı karış karış gezen İyi Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nesrin Ünal, hemşeri derneklerini de unutmuyor. Ünal, iftar sonrası Antalya Mardinli İşadamları Derneği’ni ziyaret ederek yönetime geldiklerinde uygulayacakları belediyecilik anlayışını anlattı

Mübarek ramazan ayında çalışmalarına hız kesmeden devam eden İyi Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nesrin Ünal, İyi Parti Genel Başkan Danışmanı Hüseyin Raşit Yılmaz ile birlikte iftar sonrası Antalya Mardinli İşadamları Derneği’ni ziyaret etti.  Dernek Başkanı ve üyeleri ile sohbet eden Ünal, hemşeri derneklerinin bir kenti zenginleştirdiğini, gelenek ve göreneklerini yaşattığını söyledi. Ünal, “Antalya’yı dönüştürerek sadece Türkiye’de değil, dünyada örnek gösterilen bir şehir haline getireceğiz. Antalya’mızın kaynaklarını yine Antalya’mız için harcayacak ve bireysel rant elde edilmesinin önüne geçeceğiz. Zenginliğimizi paylaşacak, belediye hizmetlerini tabana yayıp insanımızın hayatını kolaylaştıracağız. Antalya’yı afaki projelerden ve hamasetten kurtaracağız. Yarınlarımıza hazırlanırken, uzman ekiplerimizle birlikte, Bizim Geleceğimiz Projesi yardımıyla geleceğimizi bir dahiliye hekimi sabrı ve hassasiyeti ile sorunları çözerek planlayacağız” dedi.

ANTALYAYI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Belediyeyi Antalyalılarla birlikte yöneteceklerini söyleyen İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nesrin Ünal, “Sizlerin desteğiyle şehrimizi yönetmeye başladıktan sonra, Antalya’da yaşayan herkesi yönetimin bir parçası yapmak için harekete geçeceğiz. Derhal gereken resmi girişimleri yaparak sivil toplumu desteğe çağıracak, belediye yönetimine dinamizm getireceğiz. Sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerle protokoller imzalayarak beledi- yemiz için destek ve eleştiri mekanizmaları kurulmasını sağlayacak, şehrimizi geleceğe koruyarak taşıyacağız. Bizim Geleceğimiz Projesi çerçevesinde, Antalya’yı hak ettiği şeffaf, demokratik, adil, hesap verebilir, denetime açık ve liyakatli kadrolarla yöneteceğiz. Antalya’mızın tüm insanlarını; sivil toplum kuruluşlarımızı, muhtarlarımızı, üniversitelerimizi, girişimcilerimizi yönetimimizin bir parçası yapacağız. Antalya’yı ranttan, yağmadan, talandan koruyacağız. Şehrimizi sürdürülebilir bir atmosferde, doğal kaynaklarını koruyarak geliştireceğiz” diye konuştu.

ÜNAL: İYİ PARTİ’DE KADININ GÜCÜ VAR

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nesrin Ünal, kadının gücünü göstermek istediklerini söyledi. Ünal, “Partilerde hep kadın haklarından bahsedilir, fakat Türkiye’de kadının hem adının hem de kendisinin olduğu tek parti var; o da İYİ Parti’dir. Değiştirirse Türkiye’yi de dünyayı da Antalya’yı da bir kadın değiştirebilir. Bir anne çocuklarını nasıl ayırmaz ve onları eşit severse; bir kadın belediye başkanı da halkını eşit sever ve eşit hizmet üretir. 8 aydır hesapladım 600 km’ye yakın yol yürüdüm. Bunu hiçbir aday yapmadı. Antalya’da ayrıcalıklı bir azınlık yaratmak için belediye başkanı olmadım. Ben Antalya’da Antalya’nın gelirini gençlere, kadınlara, yoksul ailelere harcamak için aday oldum” diye konuştu. Karşılıklı hoş sohbetin olduğu ziyaret sonunda Ünal, Mardinli işadamları derneği üyelerine teşekkür etti.

Haber Merkezi

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours