Deniz Baykal vefatının 1’nci yılında Manavgat’ta kitap aldığı Kitapevi’nde anıldı

Paylaşmak Güzeldir..

Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) Kurucu Genel Başkanı Deniz Baykal, vefatının birinci yılında Antalya Manavgat’ta Çetin Kitap Evi’nde anıldı.Beş yıldır geçirdiği beyin kanaması sonrası felç kalan ve Türk siyaset tarihinde en uzun soluklu CHP’den Antalya Milletvekili seçilen geçen yıl 11 Şubat’ta 85 yaşında  hayata gözlerini yuman usta siyasetçi Deniz Baykal, her Manavgat’a gelişinde uğradığı Çetin Kitap Evi’nde Kitapevi Sahibi Devrim Çetin tarafından anıldı.

   Devrim Çetin yaptığı açıklamada Deniz Baykal’ın CHP’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin İkinci Kurucu Genel Başkanı olduğunu söyledi. Devrim Çetin, Merhum Deniz Baykal Türk siyaset tarihine 50 yılı damgasını vurmuş usta bir siyaset ve devlet adamı.Ömrünün 85 yılının 55’ni aktif siyasetin içinde geçirmiş bir isim.Kendisini Rahmet ve minnetle anıyorum. Sevgili eşi Olcay Baykal’a  ve çocuklarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. İkinci Kurucu Genel Başkanımız merhum Deniz Baykal, Antalya’yı en uzun süreli TBMM’de en iyi şekilde temsil ettiği için her bir Antalyalı için onur ve gurur kaynağı. Rahmetli Deniz Baykal iyi bir hukukçu, siyasetçi ve akademisyen olması yanısıra çok kitap okuyan bir kitap kurdu, kitapseverdi.Kendisini Rahmetle ve minnetle anıyoruz.” dedi.

CHP Manavgat İlçe yönetiminde yer alan Numan Ünal’da babasının eski CHP Manavgat İlçe Başkanı yaptığı için merhum liderleri Deniz Baykal’ı çocuk yaşında tanıma fırsatına sahip olduğunu söyledi. Numan Ünal,” Deniz Baykal geçmişte Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde öğretim üyeliği  yapmış çok değerli bir hukukçu ve akademisyen ünvanına sahip. Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Dışişleri Bakanı.Antalya’yı en uzun soluklu TBMM’de milletvekili olarak temsil eden usta bir siyasetçi. Kendini rahmetle ve saygı ile anıyorum.” ifadesinde bulundu.

Abdurrahman Büyükkeskin / Haber

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours