Erdoğan:  “Antalya’yı Hak Ettiği Hizmetle Buluşturacağız”

Paylaşmak Güzeldir..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Antalya’mızın bir 5 yılını daha kaybetmeye tahammülünün kalmadığını biliyoruz. Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Hakan Tütüncü kardeşimiz, bilgisiyle, tecrübesiyle, yetkin ekibiyle şehrimize hizmete hazırdır.”dedi. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’da 31 Mart yerel seçimleri için belirlenen belediye başkan adaylarını açıkladı. EXPO 2016 Kongre Merkezi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan, “Biz şehirlerimize hizmet için aşk ile çalıştık. Millete hizmet yolunda bahane aramadık. Kolayı seçenlerden asla olmadık. Belediye kaynaklarını en doğru, en hakkaniyetli ve en etkin şekilde kullanarak hemşehrilerimizin sorunlarına çözüm ürettik. “ dedi.

HİZMETLERİMİZLE ŞEHİRLERİMİZ ALTIN DEVRİNİ YAŞADI

“CHP zihniyetinin ideolojik esareti altında boğulan tüm umutları tükenen şehirlerimizi çok kısa sürede yaşanabilir yerler haline getirdik.” diyerek sözlerini sürdüren Erdoğan, “İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bizim hizmetlerimizle tanışan şehirlerimiz çeyrek asır boyunca adeta altın devirlerini yaşadı. Ulaşımdan çevreye, sosyal belediyecilikten alt yapı ve üst yapıya kadar şehirlerimiz resmen seviye atladı. Hemşehrilerimizin her zaman yanında olan böyle bir anlayışla hizmet ettik. “diye konuştu.

BELEDİYECİLİK VİZYONUMUZU YENİLEDİK

Şehirlerin nüfuslarının arması ile birlikte insanların belediyelerden beklentilerinin de arttığına değinen Erdoğan, “Beklentiler çoğaldı. Belediyeleri sadece vatandaşın çöpünü toplayan, yolunu yapan, toplu ulaşım hizmetleri veren bir konumdan çok daha geniş görevler icra eden bir konuma yükselttik. AK Parti, Cumhur ittifakı olarak işte bu beklentileri karşılamanın çabasındayız. Aziz milletimize hizmet etmek için sadece kadrolarımıza değil, belediyecilik vizyonumuzu da yeniledik, geliştirdik. Mahalli idarelerdeki 30 yıllık tecrübemizi iktidardaki 21 yılı aşan güçlü tecrübemizle yoğurduk. Şehirlerimiz Türkiye yüzyılına hazırlayacak kapsamlı bir yol haritası ortaya koyduk. Bunu da 30 Ocak’ta Ankara’da, Türkiye Yüzyılı şehirleri için gerçek belediyecilik teması ile seçim beyannamemiz olarak kamuoyu ile paylaştık. İstanbul harap oldu, Ankara harap oldu, İzmir zaten berbat. Antalya aynen harap oldu. CHP zihniyetinde her gün irtifa kaybeden şehirlerimizi gerçek belediyecilik anlayışı ile tekrar buluşturmaya kararlıyız. “dedi.

ANTALYA’DA ALTIN ÇAĞ BAŞLAYACAK

“Antalya’mızın bir 5 yılını daha kaybetmeye tahammülünün kalmadığını biliyoruz. “diyerek sözlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah 31 Mart’ta Cumhur İttifakı ile yeni bir döneme yelken açacaktır. Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Hakan Tütüncü kardeşimiz, bilgisiyle, tecrübesiyle, heyecanıyla, tevazu ile hizmete kendini adamış yetkin ekibiyle şehrimize hizmete hazırdır. İlçe başkanlarımızın da desteği ile 31 Mart’ta Antalya’nın altın çağının başlayacağına inanıyorum. “diye konuştu.

SOSYAL BELEDİYECİLİK HİZMETLERİ

Cumhur İttifakı belediyelerinin sosyal belediyecilik hizmetleri projelerini de ana başlıklar altında açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yeni dönemde ülkemizin her yerinde afetlere dayanıklı, sağlam yerleşim yerleri inşa edeceğiz. Şehirlerimizi iklim değişikliğine uyumlu hale getirecek yatımlara öncelik vereceğiz. Akıllı uygulamalara, dijital teknolojilere uyumlu alt yapılar kuracağız. Gençler, çocuklar, yaşlılar, engelliler, kadınlar başta olmak üzere tüm toplumsal kesimlere karşı kuşatıcılığı yüksek sosyal belediyecilik hizmetleri sunacağız. Yerel yönetimlerin güçlü aile, güçlü toplum anlayışını desteklemesini temin edeceğiz. Kültür ve medeniyet tasavvuruna dayalı projeler üreteceğiz. Çevreye ve tabiata karşı hassas yeşil kalkınmayı benimseyen, sıfır atık modelini uygulayan sürdürülebilir belediye yönetimlerine destek olacağız. Evlatlarımıza havası, suyu, toprağı ve çevresi temiz şehirler bırakmak için var gücümüzle çalışacağız. Kırsaldaki insanlarımızın hayat standartlarını yükselterek, herkesin doğup büyüdüğü yerde kalmasını teşvik ve temin edeceğiz. Belediye yönetimlerinin tamamını etkin, verimli, adil ve şeffaf bir anlayışa kavuşturacağız. Şehir sakinlerinin memnuniyetine öncelik veren yönetimlerle belediyelerimizi geleceğe taşıyacağız. Gerçek belediyecilik sözümüzü üretken adil, erişilebilir, vizyoner şefkatli sürdürülebilir, yenilikçi, çağdaş, güçlü kapsayıcı, dinamik, vatansever kavramlarıyla zenginleştiriyoruz.”dedi.

ANTALYA’YI HAK ETTİĞİ HİZMETLE BULUŞTURACAĞIZ

“Antalya’da doğru dürüst bir havalimanımız dahi yoktu.” diyerek sözlerini sürdüren Erdoğan, “Bugünkü havalimanına Antalya’yı kimler hazırladı? Bugün VIP salonunun açılışın yaptık. Aynı şekilde devlet konukevinin açılışını yaptık. Yurt dışından misafirlerimiz geldiği zaman farklı bir Antalya görsün, farklı bir Antalya Havalimanı görsün. Çünkü biz dünyada farklıyız. Farkımızı ortaya koymamız lazım. Bugüne kadar milletimizle azimle yürüdük, yürüyoruz. Ülkemize gelen turistin 16 milyonuna Antalya ev sahipliği yaptı. Antalya tek başına nüfusunun 6 katı turisti misafir etti. Antalya turizmin başkenti unvanını korudu. Antalya dünyanın dört bir yanına yaptığı gıda ihracatı ile de öne çıkıyor. “diye konuştu. Erdoğan, Antalya’yı hak ettiği eser ve hizmetlerle buluşturacaklarını da sözlerine ekledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü’nün adaylığını 18 Ocak’ta açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 ilçenin belediye başkan adaylarını  ilan etti.

                                                                CUMHUR İTTİFAKI ANTALYA ADAYLARI

1AKSEKİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYIİBRAHİM ÖZKANAK PARTİ
2AKSU BELEDİYE BAŞKAN ADAYIAV. DURMUŞ KAAN ŞAHİNAK PARTİ
3ALANYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYIADEM MURAT YÜCELMHP
4DEMRE BELEDİYE BAŞKAN ADAYIİBRAHİM OĞUZMHP
5DÖŞEMEALTI BELEDİYE BAŞKAN ADAYIBEKİR KIVRIMAK PARTİ
6ELMALI BELEDİYE BAŞKAN ADAYIDURMUŞ ALİ GÖKÇEAK PARTİ
7FİNİKE BELEDİYE BAŞKAN ADAYICENK ŞİMŞEKMHP
8GAZİPAŞA BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMUSTAFA AKSOYMHP
9GÜNDOĞMUŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYIALİ GÜLENAK PARTİ
10İBRADI BELEDİYE BAŞKAN ADAYIHATİCE SEKMENAK PARTİ
11KAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMUTLU ULUTAŞAK PARTİ
12KEMER BELEDİYE BAŞKAN ADAYIRAHMAN ŞEKERAK PARTİ
13KEPEZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYIRIZA SÜMERAK PARTİ
14KONYAALTI BELEDİYE BAŞKAN ADAYIDURALİ KOLPAKAK PARTİ
15KORKUTELİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYIDr. SADIK ÖNALMHP
16KUMLUCA BELEDİYE BAŞKAN ADAYIHÜSEYİN ORHAN TEKİNAK  PARTİ
17MANAVGAT BELEDİYE BAŞKAN ADAYIProf. Dr. SÜLEYMAN OKUDANAK  PARTİ
18MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKAN ADAYIÖZDEMİR MANAVOĞLUAK  PARTİ
19SERİK BELEDİYE BAŞKAN ADAYIDOÇ. DR. VELİ VURALAK  PARTİ

Haber Merkezi

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours