Antalya Teknokent ile TÜRKSMD arasında iş birliği protokolü

Paylaşmak Güzeldir..

Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent ile Türk Sınai Mülkiyet Değerleme, Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Türk Sınai Mülkiyet Değerleme, Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Sacide Kasapoğlu ile Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz protokolü imzaladı.Protokol kapsamında; patent ve marka değerleme başta olmak üzere, sınai mülkiyet hakları ile ilgili konularda iş birliği gerçekleştirilmesi planlanıyor.

DAHA ÇOK MARKANIN ÜRETİLMESİ ÜNİVERSİTELER SAYESİNDE

Akdeniz Üniversitesi Yönetim Kurulu Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Çok kıymetli bir yerin başkanlığını yapıyor. Memnun oldum ben de Sacide hanımla tanışmış olmaktan. Bir ülkeye en çok güç katan şey ne kadar çok markası ve o markaların ne kadar büyük olduğu. Görüyoruz telefon markalarını, araba markalarını uçak markaları var. Türkiye’nin de daha çok markasının olmasının en önemli faktörleri üniversiteler ve teknokentler. Sizin danışmanlığınız kıymetli çünkü bizim her şeyi anlamamız bilmemiz mümkün değil en kısa zamanda en değerli bilgiyi sizin sayenizde alacağız. Bu anlamda ülkeye kattığı şey hem zaman kazanma hem de doğru bilgi verme ve doğru değerlendirme bu anlamda çok önemli bir ön kuruluş aslında değerlendirme, danışmanlık ve mühendislik hizmetleri veren kuruluşumuz. Akdeniz Üniversitesi’ne, Antalya’ya ve Türkiye’ye hayırlı, uğurlu olur. Hep birlikte güzel şeylere imza atarız umarım.” dedi.

PATENTLERİN VE MARKALARIN HAYAT BULMASINA ARACILIK

Türk Sınai Mülkiyet Değerleme, Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Sacide Kasapoğlu, “Sinai mülkiyet teknolojik gelişmelerle birlikte önemli yapı taşlarından biri ama sinai mülkiyet haklarını sadece ortaya çıkarmak yetmiyor bunları somut bir değere dönüştürüyor olmak gerekiyor. Sinai mülkiyet varlıklarının somut sürece dönüştürülmesindeki en önemli adımlarından biri de bu varlıkların değerlemesi oluyor. Biz de TÜRKSMD olarak tamamen bu amaçla kurulmuş bir şirketiz. Başta paten ve marka gibi sinai mülkiyet varlıklarını değerlemesini yapmak üzere bu alanda ihtiyaç duyulan pek çok danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bugün de hem Akdeniz Üniversitesi hem de Antalya Teknokent ile gerçekleştireceğimiz iş birliği kapsamında da hem üniversitemizdeki patentlerin hem teknokentimizdeki patentlerin değerlemelerini, markaların değerlemelerini gerçekleştireceğiz. Böylece geliştirilen kıymetli patentlerin kullanılan markaların hayat bulmasına aracılık etmiş olacağız. Aynı zamanda ekosistemimize de katkı sağlamayı hedefliyoruz böylelikle. Teşekkür ediyorum ve hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

PATENTLERİNİN DEĞERLEMESİ İÇİN BU İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATIYORUZ

Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz, “Türk Sınai Mülkiyet Değerleme, Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri, Türk Patent’in değerli bir kuruluşu ve şirketi bizde yaklaşık üç ay yaptığımız istişare sonucunda hem üniversitemiz patentlerini hem de teknokentimizin patentlerinin değerlenmesi ve ticari faaliyetlerinin artırılması için bu iş birliğine imza atacağız.” şeklinde konuştu.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours