Artık kadın cinayeti görmek istemiyoruz

Paylaşmak Güzeldir..

DEVA Partisi Antalya Kadın Politikaları Başkanı Nuray Özkul, Kepez ilçesinde Burcu Gezersoy’un Yılmaz Gündüz tarafından öldürülmesine tepki gösterdi. Özkul, “Artık kadın cinayeti görmek istemiyoruz. Bunların hesabı sorulacak” dedi

Antalya’nın Kepez ilçesinde Yılmaz Gündüz, 10 yıldır beraber yaşadığı üç çocuğunun annesi Burcu Gezersoy’u 17 yerinden bıçaklayıp katletti. DEVA Partisi Antalya Kadın Çalışmaları Başkanı Nuray Özkul, vahşi cinayetle ilgili açıklama yaptı. “Bu kaçıncı gözyaşı” diyen Özkul, “2023 yılında öldürülen kadınların yüzde 65’i, Burcu gibi, kendilerini en çok güvende hissetmeleri gereken yerde, evlerinde öldürüldü. Artık kadın haklarından bahsedemez bir hale geldik” dedi.

BU DURUMU MEŞRULAŞTIRMAYACAĞIZ

DEVA Kadın Politikaları olarak konunun takipçisi olacaklarını ifade eden Özkul, “Kadın cinayetleri son dönemde daha da arttı. Maalesef ülkenin dört bir yanından kadın cinayeti haberleri geliyor. Dün Ayşe, bugün Burcu peki yarın sıra kimde? DEVA Partisi olarak kadına yönelik şiddetin meşrulaştırılmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu. 

DEVA Partisi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours