Alanya’da Çifte Fuar Heyecanı

Paylaşmak Güzeldir..

Alanya’da sektör profesyonellerinin yakından takip edeceği iki önemli fuara start verilecek. Cuma Pazarı Çok Amaçlı Fuar ve Etkinlik Merkezi’nde Alanya Otel, Restaurant, Kafe Ekipmanları ile Ev Dışı Tüketim Fuarları 05-07 Şubat 2024 tarihlerinde ziyaret edilebilecek.

Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen lansmanda fuarlar hakkında geniş bilgi sunuldu.  Toplantıya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Başak Fuarcılık Genel Müdürü Sedat Bozkurt, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eray Erdem, Alanya Turistik İşletmeler Derneği Başkanı Burhan Sili, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği Başkanı Ergül Demirel, Gastronomi Yıldızları Alanya Derneği Başkanı Hidayet Kızıları, Akdeniz Yiyecek İçecek Yöneticileri Derneği Başkanı Mustafa Gençler, Anadolu Teknik Yöneticiler Derneği Başkanı İlhami Yalçınkaya ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

SEKTÖRE DAİR TÜM ÜRÜNLER BU FURDA

Kendi alanında Avrasya’nın en büyük fuar organizasyonunu gelecekte gerçekleştirme hedefiyle yola çıktıklarını vurgulayan Başak Fuarcılık Genel Müdürü Sedat Bozkurt, “Alanya Otel, Kafe, Restorant ekipmanları Fuarı ile Alanya Ev Dışı Tüketim Ürünleri, Yiyecek ve İçecek Fuarımızda sektöre dair ürün ve hizmetler tanıtılacak. Sektörün seçkin kurumlarından oluşan 114 katılımcı firmamız organizasyonumuzda yer alacak. Birinci başlıktaki etkinliğimizde Otel Tekstili, Mobilya, Yatak, Dekorasyon Malzemeleri, Endüstriyel Mutfak ve Çamaşırhane Ekipmanları, Mutfak, Banyo Malzemeleri ve Ekipmanları, Güvenlik ve Aydınlatma Sistemleri, Buklet ve Sarf Malzeme, Bilişim Sistemleri, Kırtasiye Ürünleri, Personel Kıyafetleri, Spa, Havuz Ekipmanları, Park, Bahçe, Plaj Ekipman ve Malzemeleri, Aşçılık Malzemeleri ve Ekipmanları, Sektörel Yayınlar görücüyü çıkacak. İkinci başlıktaki organizasyonumuzda ise Bilişim Sistemleri Firmaları, Toplu Tüketime Yönelik Gıda ve İçecek Ürünleri Tedarikçileri, Pastacılık ve Çikolata Ürünleri İmalat ve Tedarikçileri, Tamamlayıcı Gıda Dışı Ürünler İmalat ve Tedarikçileri, Sarf Malzeme Tedarikçileri, Temizlik Malzemeleri ve Kimyasalları İmalat ve Tedarikçileri tanıtımlarını gerçekleştirecek” dedi.

TİCARET HACMİ BÜYÜYECEK

Alanya’nın potansiyelini daha fazla harekete geçirecek istediklerini belirten Bozkurt, “Taşıdığı turizm potansiyeli, tarihi ve kültürel değerleri ile bir turizm cenneti ve dünya markası olan Alanya il olmayı hak ediyor. Fuarlarımız Alanya’nın potansiyelini harekete geçirecek. Konaklama Sektörü Profesyonelleri, Restaurant, Pastane, Bar, Eğlence Mekanı İşletmeleri, Kamu Kurumlarının Satın Alma Yetkilileri, Kamu ve Özel Hastane Yöneticileri ve Satın Alma Yetkilileri, Askeri Birlikler Satın Alma Yetkilileri, Kamu ve Özel Üniversitelerin Satın Alma Yetkilileri, Fabrikaların Satın Alma Yetkilileri, Endüstriyel Yemek Üreticileri, Toptancılar, Şefler, F&B Yöneticileri, Proje Taahhüt Firma Yöneticileri etkinliğimize ilgi gösterecek. Fuarımız sektördeki son teknolojiyi davetlilerimizin dokunma mesafesine taşımış olacak. Rakiplerinin bir adım önünde olmak isteyen katılımcılarımız ve ziyaretçilerimize yeni işbirlikleri ile yeni pazarların kapılarını ayarlayacağız. Fuar alanımızda B2B özel bir bölüm oluşturacağız. Fuar katılımcılarımız ile önemli alıcılar önceden hazırlanacak randevu programları ile 20’şer dakikalık görüşme fırsatı yakalayacak. Ticaret hacminin daha da büyümesi için fuar öncesinde katılımcı ve ziyaretçi listelerini ilgili kurum temsilcileriyle paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE LİSANS SAHİBİ İKİ BELEDİYEDEN BİRİSİYİZ”

Fuarın Alanya için bir ilk olma özelliği taşıdığını söyleyen Başkan Yücel, “Turizmin en önemli faktörlerden birisi de gastronomi. Biz de bunun önemini çok iyi bildiğimiz için 2015 yılından beri önce Avrupa Mutfak Mirasına şimdi de Dünya Mutfak Mirasına üye olan ülkedeki iki şehirden birisiyiz. Birisi Gaziantep, birisi Alanya. Şu anda da 80’e yakın ülke içerisinden ülkemizdeki lisanslı iki belediyeden birisi olmak gurur verici. Şu anda ülkemizde bu lisans ile Dünya Mutfak Mirasına üye olacak kentlerin belirlenmesine de öncülük ediyoruz” dedi.

“YENİ İŞBİRLİKLERİ İÇİN ORTAM SAĞLAYACAĞIZ”

“Burada da gastronomiye verdiğimiz değerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha yenilemek isterim” diyen Başkan Yücel, “5-7 Şubat günlerinde Alanya Belediyesi Cuma Pazarı alanında belediyemizin ev sahipliğinde Otel, Restaurant, Kafe Ekipmanları ve Ev Dışı Tüketim Ürünleri Fuarı’na ev sahipliği yapacağız. Kentimizde bir ilk olma özelliği taşıyan ve üç gün sürecek olan fuar ile Alanyalı esnaflarımız ve şehir dışından gelecek pek çok firmayı fuar alanında ağırlayacağız. Pek çok firmanın birebir görüşmeler yapabileceği organizasyonda yeni işbirlikleri için ortam sağlanmış olacak” diye konuştu.

ŞEHİR VE SEKTÖRLERİN MARKALAŞMASI İÇİN ÖNEMLİ

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eray Erdem ilçeye yakışır bir fuar gerçekleştireceklerini söyledi. Bölge ticaretinin büyük kısmının hizmet sektörüyle alakalı olduğuna dikkati çeken Erdem, “Bu tür etkinlikler ve mesleki fuarların ön plana çıkarılması, şehir ve sektörlerin markalaşması açısından önemli olduğunu düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

Fuar turizminin ülke ve kent ekonomisi açısından önemli olduğunu vurgulayan Alanya Turistik İşletmeler Derneği Başkanı Burhan Sili, “Fuarlarımız ilk olması açısından büyük önem arz ediyor.  Alanya’da böyle bir faaliyetin yapılması birçok sektöre olduğu gibi gastronomi alanına da pozitif etki yapacak” dedi.

Cuma Pazarı Çok Amaçlı Fuar ve Etkinlik Merkezi’nde gerçekleşecek olan Alanya Otel, Restaurant, Kafe Ekipmanları ile Ev Dışı Tüketim Fuarları 05-07 Şubat 2024 tarihlerinde ziyaret edilebilecek.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours