Kepez’in 6. Kreşi Varsak’a açıldı

Paylaşmak Güzeldir..

Kepez Belediyesi’nin Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinin 6. Şubesi, Varsak’ta törenle hizmete açıldı.

Kepez Belediyesi, çalışan annelerin kreş talebini karşılamak ve okul öncesi eğitime destek vermek amacıyla ilçeye bir kreş daha kazandırdı. Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinin 6. Şubesi Varsak’ta törenle hizmete açıldı. Törene Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Yavuz, AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Aktoprak Mahalle Muhtarı Osman Fatih Yarbaş, hizmetlerinden dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve ekibine teşekkür etti. Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Yavuz da, ilçe milli eğitim müdür olarak değil 115 bin öğrenci adına konuştuğunu belirterek; “Okul alanlarının imar sorunlarının düzenlenmesinden planlanmasına ve alt yapısından kadar, okul bittikten sonra konferans salonundan bahçesindeki banklarına, ağaçlarına kadar… Bu yetmiyor öğrencilerimizle etkinliklerimizi yapacağımız yerlerden yüzme havuzuna, kütüphanelere kadar her daim başkanımızın kapısını çalıyoruz. Bir diğer yandan da  Adnan Menderes, Cemil Meriç, Erdem Bayazıt, Ahmet Hamdi Tanpınarları hiçbir zaman unutturmadığı, zihinlere kazıdığı için, dünü bugünle, yarınla buluşturduğu için Hakan Başkanımıza 115 bin öğrencimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.  Törende konuşan AK Parti İl Başkanı Ali Çetin de, 15 yıldır Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün Kepez’in her noktasına, her bölgesine eserleriyle iz bıraktığını söyledi. Çetin, “Biz kendisine müteşekkürüz. Kıymetli başkanımıza Kepez’e yaptığı hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Gururluyuz. Kendisi ile iftihar ediyoruz. Kepez 15 yıl önce nasıldı? Bugün nasıl? Baktığımız zaman Türkiye’nin birçok ilçesinden hatta bir çok ilinden faaliyetleri ve hizmetleriyle önde gidiyor. “diye konuştu.

TÜTÜNCÜ İLE 15 YILDA VARSAK

Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evinin açılışında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, güzel ve anlamlı bir açılış için bir araya geldiklerini ve yerel seçimlere kadar Kepez’de 9 açılış gerçekleştireceklerini söyledi.  Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinin 6. Şubesinin kazandırıldığı Varsak’ın 15 yıl önceki durumunu aktararak konuşmasını sürdüren Başkan Tütüncü, “Varsak, şehirden uzak, ulaşıma uzak, şehir ile bağlantısı kopuk bir bölgeydi. Allaha şükürler olsun ki; Varsak’a yaptığımız yatırımlar sadece Kepez’in dört bir tarafında değil, Antalya’nın birçok yerinde karşımıza çıkan hizmetlere dönüştü. Geldiğimiz 15 yılda Varsak, Kepez Belediyesi ile kat kat hizmetler aldı.  2009 yılında göreve geldiğimizde Varsak’ta 1 metre sıcak asfalt yoktu. Varsak’a sıcak asfalt getiren ilk belediye olduk. İmar yollarının açılışı konusunda inanılmaz bir performansı ortaya koyduk. Varsak’ın 8 mahallesine sadece 300 kilometrenin üzerinde yol açtık. 600 kilometrenin üzerinde asfalt yaptık. Kepez’e 3 milyon 800 bin metre kare yeni yeşil alan kazandırdık. Ve bu yeşil alanın 800 bin metre karesi Varsak’ta… Şimdi 400 bin metre kare yeni yeşil alan kazandırıyoruz. Yine Varsak’a kazandırdığımız Millet Ormanıyla… O projede başladı. “ dedi.

VARSAK’IN HER KÖŞESİNE HİZMET

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, içinde sinema salonlarının olduğu sosyal tesis, Adnan Menderes Tam Olimpik Yüzme Havuzu, kütüphaneler zincirinin en önemli halkasının da,  Varsak’a kazandırıldığını sözlerine ekledi. VarsaK eski belediye meydanını güzel bir kent meydanına dönüştürdüklerini de bildiren Başkan Tütüncü, “Buraya Varsak’ın kültürünü yansıtan taş evini güzel bir kütüphane ile Varsak kent meydanı haline getiriyoruz. Bu meydanla Varsak Belediyesinin geçmişinin hatıraları burada yaşatılacak. Eski düğün salonunun yerine Varsak’a kültür salonu yaptık. Ve adına da Büyük Türk Milliyetçisi Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ismini koyduk. ” diye konuştu.

GÜREŞ SAHASI

Varsak’ta yeni bir vizyonu ortaya koyduklarını vurgulayarak sözlerini sürdüren Başkan Tütüncü, “Varsak ata sporumuz yağlı güreşin merkezi olsun dedik. Ve Antalya merkezine en güzel güreş sahasını yaptık ve bitirdik. Buraya aynı zamanda Yağlı Güreş Eğitim Merkezi de kazandırıyoruz. Varsak yağlı güreş eğitimlerinin verildiği, yağlı güreş alt yapısının desteklendiği bir yer olacak.” dedi.  Kepez Belediyesi olarak spora çok önem verdiklerini belirterek sözlerini sürdüren Başkan Tütüncü, Kepez Belediyesi spor kulübünün minder güreşinde olimpiyatlarda ülkemize madalya kazandırdığını da sözlerine ekledi.

VARSAK KAZANSIN

Varsak’taki hizmet çalışmalarını sıralayan Başkan Tütüncü, “Masa Dağı ile Varsak’ı birbirine bağladık. Şehir Hastanemiz bölgeye önemli bir hareketlilik getirecek. Hamza Taş Bulvarı devamında Kirişçiler yolu ile birlikte Varsak’ı Antalya’nın dördüncü önemli kent girişi haline getirdik. Antalya’nın doğusundan gelenler şehir trafiğine takılmadan Kirişçiler ve Hamza Taş Bulvarı ile Varsak’tan Antalya’ya merhaba diyor. Gazi Bulvarının, Sakarya Bulvarı’nın trafik yoğunluğunu da azaltmış olduk. Bunlar bizim vazifemiz değildi. Büyükşehir’in işiydi. Ama Büyükşehir’in işini de biz yaptık.  Neden? Varsak kazansın diye…. Bu yolları ihalemi ettik? Hayır. Bu yolları müteahhit firmalara mı verdik? Hayır. Kendi ekipmanlarıyla, kendi ekibiyle, kendi ekskavatörü, kendi dozeri ile kendi kamyonlarıyla bu yolları açan bir Kepez Belediyesi var. Göğsümüzü gere gere şunu ifade ediyoruz. İnsanın hayatta bir manası olmalı, hedefi olmalı, bir ufku olmalı. Aksi takdirde şunu söyleyebiliriz. Ya bir yol aç, ya bir yol ver. Ya da yolda durma… Allah’ın izniyle hizmetlerimizi geliştireceğiz. Varsak çok daha güzel bir Türkmen yerleşim bölgesi olmanın mutluluğunu yaşayacak.”diye konuştu. 

KALİTELİ HİZMET

Kepez’deki ilk kreşin 2013 yılında açıldığını da hatırlatan Başkan Tütüncü, “ Çocuklarımıza burada eğitim verirken kendi milli kültürümüzle, kendi milli tarihimizle ve mensubu olmaktan iftihar ettiğimiz medeniyetimizle çocuklarımızı bambaşka bir düzlemde buluşturmak istedik. O yüzden kreşlerimizin ismi Nasreddin Hoca’dır. Nasreddin Hoca Akşehirlidir. Selçuklu’nun Konya ile Antalya arasında kurduğu ilişkiye de göz kırpalım istedik. “ dedi. Başkan Tütüncü, Kepez’deki kaliteli kreş hizmetiyle 15 binden fazla ailenin çocuğuna dokunduklarını da sözlerine ekledi.  Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle Kepez Belediyesi’nin Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinin 6. Şubesi hizmete açıldı. Başkan Tütüncü ve açılışa katılan konuklar kreşi gezdi.

Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours