Yacht Life Boat Show 2023 Kapılarını Ziyaretçilerine Açtı

Paylaşmak Güzeldir..


Bu yıl ilki gerçekleştirilen Yacht Life Boat Show 2023 Antalya Anfaş Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı.


Yacht Life Boat Show 1500 katılımcı ve 350 firmayı Antalya Anfaş Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi. Fuara Antalya Valisi Hulusi Şahin, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı SG. Yb. Tolga Coşkun, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Antalya Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, ve sektör temsilcileri katıldı.


Yacht Life Boat Show Çok Hızlı Bir Şekilde Büyüyecek
Fuat açılışında konuşan Vali Şahin, Antalya’nın fuarlar şehri olduğunu belirtti. Yacht Life Boat Show fuarının önemine değinen Vali Şahin, “Bu yat fuarı Antalya’nın fuarcılık boşluklarından biriydi. Ben inanıyorum ki Yacht Life Boat Show çok hızlı bir şekilde büyüyerek Türkiye’nin en önemli ve en etkili fuarlarından biri olacaktır. Çünkü Antalya’nın böyle bir potansiyeli var. Antalya’da Serbest Bölge’de yat üretimi yapılıyor ve Antalya son dönemde bu pastadan çok büyük bir pay alıyor. Antalya sadece yat imalatıyla değil, yan sanayisi ile de çok büyük bir ivmeye sahip. Yat sektörünü tüm unsurlarıyla beraber Antalya’mızda ve Türkiye’mizde büyüteceğiz.” dedi.


Türkiye’nin İkinci Yüzyılında Hedeflerimiz Büyük
Türkiye’nin ikinci yüzyılında büyük hedeflere sahip olduğunu da vurgulayan Vali Hulusi Şahin; “Denizcilik ve yat sektöründen Türkiye’nin alacağı çok büyük katma değerler var. Türkiye’nin ikinci yüzyılında hedeflerimiz büyük. 500 Milyar Dolar ihracat, 1 Trilyon Dolar dış ticaret hacmi bekliyoruz. Bunun için şu anda olduğumuzun iki katına çıkmamız lazım. 250 Milyar dolarlardayız ki rekorlar kırarak bu rakamlara çıktık bunu daha da arttırmamız gerek.” şeklinde konuştu.


Türkiye Dev Adımlar Atıyor
Türkiye’nin savunma sanayi ve uluslararası deniz nakliyatında önemli bir yere geldiğini de ifade eden Vali Şahin, “Türkiye dev adımlar atıyor. Deniz savunma sanayinde önemli noktalara doğru gidiyor. Bu hususta da öncü firmalarımız var. Tuzla’da, Antalya’da çok güzel işler yapılıyor. Sivil gemi yapımında da çok iyi bir noktadayız.” dedi.


Konuşmaların ardından Vali Şahin ve protokol üyeleri fuar alanını gezerek incelemelerde bulundu. Denizcilik dünyasının en güncel ve önemli gelişmelerini ziyaretçiler ile buluşturan Yacht Life Boat Show’un 16-24 Aralık tarihleri arasında ziyarete açık olacağı belirtildi.

Antalya Valiliği / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours