Bilim, kültür ve sanatla iç içe bir kent Finike

Paylaşmak Güzeldir..

Finike’nin sosyo-kültürel yapısına katkı koymak için kültür, sanat, çocuk ve yetişkin eğitimlerine uygun hale getirilen Şekerci Han Kültür Sanat Merkezi ve Finike Kültür Evi’nde yapılan etkinlikler Finikeli vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Bilim, kültür ve sanatla iç içe bir kent

Finike Belediyesi tarafından büyük ilgi gören bilim atölyeleri, piyano, gitar, resim, mozaik ve dans gibi çeşitli alanlarda yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “Bugüne kadar bini aşkın vatandaşımız bu etkinliklerden yararlandı. İlçemizin sosyo-kültürel yapısının gelişimini sağlamak ve kültür ve sanatla iç içe bir kent ortaya çıkarmak için çaba gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın yüzlerinin gülmesini, yaşadıkları kentten keyif almalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Müzik çalışmalarına 300’ü aşkın katılım

Kursların detayları ile ilgili de bilgiler paylaşan Başkan Mustafa Geyikçi, müzik alanında piyano, gitar, çocuk ve yetişkin koroları ile eğitim verdiklerini dile getirdi. Müzik ile ilgili çalışmalara her gün artan bir ilginin olduğunu da ifade eden Başkan Geyikçi, “Bugüne kadar 300’ü aşkın vatandaşımız müzik alanında yapmış olduğumuz eğitimlerden yararlandı. Halen aktif olarak kayıtları devam eden kurslarımıza yaş gözetmeksizin her vatandaşımızı davet ediyoruz” dedi.

Sanat ile bağları güçlü nesiller yetiştiriyoruz

Müziğin yanı sıra görsel sanatlar konusunda da Finikeli vatandaşlara etkinlikler yapıldığını dile getiren Başkan Mustafa Geyikçi, “Mozaik, resim gibi görsel sanatlarda da etkinlik ve atölyelerimiz devam ediyor. Özellikle sanat ile bağları güçlü bir nesil yetiştirmek için çocuklarımızın ve gençlerimizin bu kurs ve atölyelere katılmasına büyük özen gösteriyoruz. Bu etkinlik ve atölyelerden de 100’ü aşkın vatandaşımız yararlanmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Müziğe paralel olarak dans kurslarına da çok yoğun bir katılım olduğunu ifade eden Başkan Geyikçi, Latin dansları ile ilgili kurslardan 60 vatandaşın yararlandığını da sözlerine ekledi.

Büyük Atatürk’ün sözleri ilhamımızdır

Okul öncesi, ilkokul, konservatuvar, güzel sanatlar fakülteleri ve özel gereksinimli vatandaşlara da farklı alanlarda eğitim ve atölye çalışmaları yapıldığını söyleyen Başkan Mustafa Geyikçi, “Okul öncesi çocuklarımızdan konservatuvarlara hazırlanan gençlerimize kadar her vatandaşımıza eğitim ve atölyelerle destek oluyoruz. Bunların yanı sıra özel gereksinimli vatandaşlarımıza ve ailelerine rehabilitasyon hizmetleri sağlıyoruz” dedi.

Bu çalışmaları, Büyük Atatürk’ün ‘Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ ve  ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ sözlerinden aldıkları ilhamla yaptıklarını dile getiren Başkan Geyikçi, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında her vatandaşının yüzünün güldüğü, sosyal, kültür ve sanatla dolu bir kent meydana getirmek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Finike Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours