Öğrenciler Çanakkale Müzesi Sergisi’ne akın ediyor

Paylaşmak Güzeldir..

Konyaaltı Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında açılan Çanakkale Müzesi Sergisi’ne Konyaaltı’nda eğitim gören öğrenciler adeta akın etti. 16 Aralık’a kadar açık olacak sergiyi her gün yaklaşık 1000 öğrenci ziyaret ediyor.

Konyaaltı Belediyesi tarafından Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi’nde açılan Çanakkale Müzesi Sergisi’ne Konyaaltı’nda eğitim gören öğrenciler adeta akın etti. Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında açılan sergi 16 Aralık’a kadar açık kalacak. Hafta içi okullarda eğitim gören öğrencilere, hafta sonu da vatandaşların ziyaretine açık olan sergide Çanakkale Savaşı’na ait silahtan mermiye, savaşta görev alan asker, hemşire, doktorlara ait kıyafetlere kadar savaşta kullanılan tüm objeler yer alıyor.

12 BİN ÖĞRENCİ ZİYARET EDECEK

Çanakkale ruhunun yansıtıldığı Çanakkale Müzesi Sergisi’ne Konyaaltı’nda eğitim gören toplamda 12 bin öğrencinin ziyaret edeceğini söyleyen Çanakkale Müzesi Genel Koordinatörü Cengiz Yürükaslan, “Bu güzel organizasyon ile Çanakkale ruhunu yansıttığımız için Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e teşekkür ediyorum. Hafta sonu sergimizi öğrencilerimiz velileri ile birlikte ziyaret edebilirler” dedi.

BÜYÜK ZAFER

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de, “18 Mart 1915 tarihinde başlayan savaş 9 Ocak 1916 yılında büyük bir zaferle sonuçlandı. Çanakkale Savaşı, Türk askerinin inanç, azim, cesaret ve vatan sevgisinin ölümsüz bir destanıdır. Bizler bu ölümsüz destanımızı Çanakkale Müzesi Sergimiz ile öncelikle çocuklarımıza yeniden anlatmak istedik. Çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın sergiye ilgisi bizleri çok mutlu etti. Ücretsiz olan sergimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

Konyaaltı Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours