Altınbeşik  Mağarası yeni evlenen çiftlerin nikahları kıyıldığı yer oldu

Paylaşmak Güzeldir..

Her yıl 80 ile 100 bin arasında yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği dünyaca ünlü Türkiye’nin en uzun dünyanın ikinci uzun mağarası Altınbeşik evlenen gelin ve damatların nikahlarının kıyıldığı yer oldu.

300 bin yatak kapasitesi ile konaklamada Türkiye turizminin en büyük destinasyonunda tatle gelen ve yerleşik yaşayan yabancıların nikah kıyılma ve kalıcı anı olmada fotoğraf çekilme yeri Side Antik Kentte Side Antik Tiyatro ve Side Apollon Tapınağı olurken Torosların eteğinde Antalya’nın alternatif turizmde gözde ve ayrıcalıklı ilçesi İbradı”da evlenecek gelin ve damatlar nikah merasimini Ürünlü Mahallesinde bulunan dünyaca ünlü Altınbeşik Mağarasında kıydırıyor.

Nikah merasimini Altınbeşik ‘te yapan çiçeği burnunda gelin ve damat gelecekte çocuk ve torunlarına kalıcı hatıra bırakırken mağaranın tanıtımını fotoğraflarla kalıcı olarak gelecek nesillere aktarımı oluyor.

 İbradı Belediye Başkanı Av. Serkan Küçükkuru,” 1967 yılında mağara bilimci Timuçin Aygen tarafından keşfedilen Altınbeşik Mağarası ülkeizin uzunluk olarak en uzun mağarası. Mağaranın içine botlarla gidiliyor. Altınbeşik aynı zamanda dünyanın ikinci büyük mağarası ünvanına sahip. Yıllık ortalama 80 ile 100 bin yerli ve yabancı turist ziyareti oluyor Altınbeşik. Mağarayı turist ziyareti yanı sıra bazı evlenecek çiftler kalıcı hatıra olarak nikahların kıldırdıkları yer oluyor. ” dedi.

En son Çalışma arkadaşımız Aydın Akbaş ve Nişanlısı Özge Hanım’ın Nikah Akdini, Aydın Bey’in Görev Yeri Olan, Dünyaca Ünlü Altınbeşik Mağarasında gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Haber/Abdurrahman Büyükkeskin-

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours