KEPEZ’İN 6. KREŞİ EĞİTİME HAZIR

Paylaşmak Güzeldir..

Kepez Belediyesi, Varsak bölgesine 10 sınıflı ve 200 öğrenci kapasiteli kreş binası kazandırdı. Bu binayla Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin şube sayısı 6’ya çıkmış oldu.

Kepez Belediyesi Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi, Başkan Hakan Tütüncü döneminin projelerinden biri. 
Başkan Tütüncü, projeyi ilçesindeki çalışan annelerin kreş talebini karşılamak ve okul öncesi eğitime destek vermek amacıyla gerçekleştirdi.
Bugüne kadar iki tanesi, belediye hizmet binasının bulunduğu Teomanpaşa Mahallesi’nde olmak üzere Özgürlük, Ahatlı ve Erenköy mahallelerine kreş binaları kazandırıldı. Bu kreşlerde, tecrübeli öğretmenler tarafından, güvenli, konforlu, sağlıklı ve sosyal imkânların olduğu bir ortamda 638 çocuğa okul öncesi eğitim veriliyor.

KEPEZ’İN 6. KREŞİ EĞİTİME HAZIR

Bu eğitim projesini ilçenin dört bir yanına ulaştırmak isteyen Kepez Belediyesi, Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin 6. binasını Varsak bölgesine inşa etti.
Yaklaşık 200 öğrenci kapasiteli ve 10 sınıflı kreş binası, Aktoprak Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı’nda 3 bin metrekare büyüklüğündeki belediye hizmet alanına yapıldı.
Eğitim tesisinin, inşaat, iç tefrişatı ve çevre düzenlemesi çalışmaları tamamlandı. Kreş binasının önündeki çift yönlü yol da yeniden düzenlendi. Bu kapsamda sıcak asfaltla kaplanan ve kaldırım çalışması yapılan yolun ortasında, otopark olarak da kullanılabilecek, zemini kilit taşlı bir bölüm oluşturuldu.  

10 SINIFLI, 200 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ

Güzel bir mimari tasarımla,  oyun çizgilerinin ve oyun parkının olduğu büyük bir bahçeyle, renkli dekorasyonu, mobilyaları, eğitim araç ve gereçleriyle çocuklar için modern, güvenli ve neşeli bir eğitim yuvası oluşturuldu.Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi Varsak Şubesi’nde, 10 sınıf, yemekhane, uyku odası, oyun alanı ve çok amaçlı salon bulunuyor. Kreşin çim ekilen geniş bahçesine geleneksel oyun alanları da çizilirken, alana çocuk oyun parkı da yerleştirildi.

Başkan Hakan Tütüncü, çalışan annelerin kreş talebini karşılayacak olan tesisin açılışını önümüzdeki günlerde yapacaklarını söyledi.

“KREŞTE KALİTE MARKASI OLUŞTURDUK”

Güvenli, sağlıklı ve modern binaları, kaliteli eğitimi, sosyal faaliyetleri ve tecrübeli kadrosuyla Kepez Belediyesi kreşlerinin halkın beğenisini kazandığını aktaran Tütüncü, “Kreşlerimiz, çok beğenildi ve sevildi. Kreşlerimizle, okul öncesi eğitimde önemli bir kalite markası oluşturduk. Bu markanın 6. şubesini Varsak bölgesine kazandırdık. Varsak kreşimiz, hem çalışan annelerimize, çocuklarımıza hem de okul öncesi eğitime iyi gelecek bir eser oldu” ifadesini kullandı. Tütüncü, Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin şube sayısını artırmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours