Manavgat’a gelen CHP Genel Başkanı Özel, “Aday değilim” diyen Sözen’in elini havaya kaldırdı

Paylaşmak Güzeldir..

Yerel seçim stratejilerinin belirleneceği 3 günlük sürecek kamp için Manavgat’ta gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Manavgat İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyaret öncesi ilçe başkanlığı önünde bekleyen vatandaşlara ve partililere seslenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel “Ben şimdi bir şey demeyeceğim ama günü gelince ona bir şey söyleyeceğim. O da beni, sizi kırmayacak inşallah değil mi?” diyerek

31 Mart yerel seçimlerinde “artık yoruldum” diyerek aday olmayacağını açıklayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in elini havaya kaldırdı. Özel’in bu hareketi Sözen’in yeniden aday gösterileceği olarak algılandı.

Özel konuşmasında şunları söyledi:

 “Biz, bugün buraya, 130 milletvekilimizle birlikte milletvekili kampı yapmaya geldik. Bu akşam, Manavgat’ta, partinin seçilmiş bütün milletvekilleri kalacak ve 2 gün boyunca, bundan sonraki süreci, bu süreçte yerel yönetimlerde ne yapacağımızı, bütçe görüşmelerini, Meclis’teki muhalefeti ve ülkedeki sorunlara nasıl etkili, samimi, cesaretle, çözüm odaklı yaklaşacağımızı ve önümüzdeki süreçte hep birlikte nasıl iktidara yürüyeceğimizi Manavgat’ta konuşacağız. Onun için geldik. Önce Antalya’ya geldik, Antalya’da İl Başkanlığına uğradık. Şimdi Manavgat’a geldik. Manavgat’ta, ayağımızın tozuyla çalışacağımız yere gitmeden baba evine geldik. Manavgat’ta, Antalya’da, 81 ilde, Türkiye’nin dört bir yanında gidişattan memnun olmayan, yoksullaşmadan bıkan, artan fiyatlardan, kiralardan şikayet eden, geçinemeyen, zorlanan kim varsa onları CHP’ye destek olmaya, hep birlikte iktidarı değiştirmeye davet ediyoruz. CHP iktidara gelirse, Türkiye’yi nasıl yönetecek? Şükrü Başkan, Manavgat’ı nasıl yönetiyorsa öyle yönetecek. Nasıl yönetiyor? Şükrü Başkandan memnun muyuz? Ben şimdi bir şey demeyeceğim ama ben günü gelince ona bir şey söyleyeceğim. O da beni, sizi kırmayacak inşallah değil mi? Şimdi ben Şükrü Başkanı yıllardır tanırım, takip ederim. İnanılmaz işler yaptı, varıp da size onları anlatacak değilim. Onun en önemli şahitleri sizsiniz.

Ama son günlerde Şükrü Başkan, bütün Manavgat ile birlikte çok önemli bir mücadele veriyor. Bu mücadelenin sebebi şu: Hangi partiden olursa olsun Manavgat’taki herkesin rahatsız olduğu bir durum var. Vampirler, gözünü dikmişler, Manavgat’ın kanını emmeye niyetlenmişler. Ey Recep Tayyip Erdoğan, Manavgat’tan sana bir şey anlatacağız. Bunu biliyorsan da susuyorsan suç ortağısın. Bilmiyorsan, hemen durdurmazsan o zaman benim de Manavgat’ın da Antalya’nın da iki eli yakanda olacak bunu böyle bil. Manavgat’ta Ulualan diye bir yer var. Bu 3 bin 600 dönümlük bir alan. Bu alanın Manavgat’ın yararına, -yazın turistler geliyor, kışın gidiyor ya, oteller çalışmıyor ya, çoğu kapanıyor ya kapanmasın diye- oraya kış turizmine, sağlık turizmine, spor turizmine yönelik Manavgat için bir şeyler yapılması ve o alanın da Manavgat’ın kullanımında kalması gerekiyor. Bunu Şükrü Başkan da İlçe Başkanımız Oytun Başkan da MHP’lisi de AKP’lisi de böyle istiyor. Ama Recep Tayyip Erdoğan, senin iki bakanın o alanı allem ediyor kallem ediyorlar aralarında taksim etmek istiyorlar. Önce, Turizm Bakanlığından bir plan yaptılar, başvurduk, plan iptal oldu. Şimdi, planı tekrar kitabına uydurmuşlar, yine getirmek istiyorlar, oraya büyük bir oteli, senin iki bakanın aralarında paylaşıp Manavgat’ın kanını emmek istiyorlar.”

Haber Merkezi

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours