En Fazla Müracaat Ak Parti’ye

Paylaşmak Güzeldir..

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için siyasi partilerde aday adaylık başvuruları  devam ediyor.

Manavgat Belediye Başkanlığı adaylığı için şu an için en çok başvuru  AK Parti’ye  yapılırken, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve İyi Parti’de de kamuoyunda pek çok ismin aday adaylığı konuşuluyor.

AK Parti’de  Belediye Başkan Adaylığı için  Turgay Akar, Hasan Öz, Süleyman Okudan, Süleyman Öz, Nejat Tığlı, Emel Özden, Alirıza Öner, Mustafa Er ve Baturalp Kaya isimlerinin çalışma yürüttükleri bilinirken bunlardan Süleyman Okudan, Emel Özden, Süleyman Öz ve Baturalp Kaya hafta içerisinde AK Parti Manavgat İlçe Başkanlığına müracaat ederek resmen adaylık başvurusunda bulundular.

AK Parti’de 17 Kasım’da (bugün)biteceği açıklanan adaylık müracaatlarının  22 Kasım Çarşamba gününe kadar uzatılmasından sonra diğer isimlerin de başvurularını yapmaları bekleniyor.

AK Parti İlçe Başkanı Av. Ahmet Ali Erol, “Partimizden adaylık için  yoğun bir talep var. Aday adaylarımızın müracaat dosyalarını alıyoruz. Her birisine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum. Önümüzdeki mahalli seçimlerinde inşallah hep birlikte belirlenen adayımızla çalışacak ve Manavgat’ımızı iktidarla buluşturacağız” dedi.

AK Parti’de  teşkilat temayül yoklamaları  ise 26 Kasım Pazar günü saat 10.00-16.00 arasında yapılacak.

Öte yandan CHP, MHP ve İyi Parti’de de hareketli günler yaşanıyor. CHP’de 3 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Şükrü Sözen’in yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından kimin aday gösterileceği merakla bekleniyor. Antalya eski Milletvekili Op.Dr.Niyazi Nefi Kara, Asım Bozkurt ve  Mustafa Akkuzu isimleri öne çıkıyor.

CHP’de aday adaylık başvuru takviminin Kasım ayı sonunda açıklanması bekleniyor. Özgür Özel’in Genel Başkanlığında yerel seçim hazırlıklarına başlayan CHP’de Kasım ayı sonu itibarıyla  belediye başkanlıkları, belediye meclis üyelikleri ve il genel meclisi üyelikleri aday adaylığı başvuru takviminin netleşmesi bekleniyor. 

Cumhur İttifakı ortaklarından MHP’de ise  Belediye başkanı, Belediye meclisi ve il genel meclisi üyeliği aday adaylığı başvuruları; 13 Kasım 2023’te başlamış olup 15 Aralık 2023 Cuma günü sona erecek. MASİAD Başkanı Mücahit Tatar’ın uzun zamandır adaylık için çalışmalar yaptığı ve süreç içerisinde aday adaylığı başvurusunu yapması bekleniyor. MHP’de konuşulan bir diğer isim ise Salih Çiftçi.

İyi Parti, 20 Kasım’da başlatacağı aday adaylığı sürecini 22 Aralık’ta sona erdirecek.  Büyükşehir ve ilçe belediye başkanı, il genel meclisi ve belediye meclis üyesi aday adayları, öncelikle İyi Parti’nin internet sitesinden elektronik başvuru yapacak. İyi Parti’de Op.Dr. Hüseyin Ziyaeddin aday adaylığını açıklamış ardından başvurusunu geri çekmişti.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours