Emek Mahallesi muhtar adayı Elif Aygül Öz; “Emek Mahallesi Seçmeniyle seçimi kazanacağız”

Paylaşmak Güzeldir..

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Emek Mahallesi muhtar adaylığını açıkladığı günden bugüne geçen zaman sürecinde mahalle sakinleri ve esnafları ile bir araya gelerek mahalle sorunlarını tüm seçmenlerle birlikte çözeceği sözünü veren Elif Aygül Öz, mahalle sakinlerinden öncelikle bayanlardan büyük ilgi gördüğüne dikkat çekerek kendisine güvenen bayan seçmenlerle birlikte Emek mahallesi esnaf ve sakinlerine teşekkür etti.

Emek mahallesi muhtar adayı Elif Aygül Öz, seçilmesi durumunda mahallenin sorunlarını her platformda takip edeceğini bir kez daha vurgulayarak, şu ana kadar çok yoğun destek gördüğünü ve kendine destek olan tüm Emek mahallesi sakinlerine teşekkür ederek, seçildiği takdirde kendisine oy verecek seçmenlerini pişman etmeyeceğini sözlerine ekledi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde muhtar adayı olduğunu aylar önce seçmenleri ile paylaşan ve kadın muhtar adayı olarak “Bende varım” açıklamasının üstünden geçen zaman sürecinde mahalle sakinlerinden büyük destek gördüğüne dikkat çeken Elif Aygül Öz, seçmenlerinden gelen desteğin her gün çoğaldığını ifade etti.

Doğduğu ve büyüdüğü mahallesine hizmet etmek için aday olduğunu bir kez daha yineleyen Elif Aygül Öz, çocukluğundan bu yana kurduğu en büyük hayalinin mahallesine muhtar olarak hizmet etmek olduğuna dikkat çekerek “31 Mart 2024 günü yapılacak olan yerel seçimlerde mahalle sakinlerinin ve öncelikle bayan seçmenlerin büyük desteğini alarak inşallah muhtar seçilerek hayalime kavuşmakla birlikte mahalle sakinlerimle birlikte muhtarlık görevimi en iyi biçimde yapmaya hazırım. Bu konuda büyük projelerim var önümüzdeki günlerde bu projelerimi yaşama geçirerek Emek mahallesinin daha güzel ve yaşanılır bir mahalle olmasını el birliği ile gerçekleştireceğiz” dedi.

Emek mahallesindeki ev ve işyerlerini tek tek dolaşarak hem kendini tanıtan hem de muhtar seçildiğinde hayata geçireceği projeleri anlatan Elif Aygül Öz konuşmasını şöyle sürdürdü; “Muhtarlığı ek iş olarak değil, tek iş olarak yapmak için göreve talibim. Muhtarlık ofisi, mahalle sakinlerime daima açık olacak. Sorunların çözümü için ilgili kurum ve birimleri harekete geçireceğime dair söz veriyorum. İlk işim, 7’den 70’e herkesin rahatlıkla gelebileceği, mahallenin sorunlarını ve taleplerini dile getirebileceği mevcut muhtarlık ofisimizin sürekli açık kalmasını sağlayacağım. Emek mahallesi muhtarı nerede? Diye sorulduğunda beni muhtarlık ofisinde bulabilecekler. Halk Eğitim Merkezlerinde işsiz insanlarımızı iş sahibi edindirmeye dönük kurslar açmak için girişimlerim olacak. Hizmetin birinci ayağı muhtarlıktır. Güler yüz ve çalışma azmiyle hizmet edeceğim. Görüş ve öneriler için bana 0546748 05 60 numaralı hattan ulaşabilirsiniz” görüşlerini, paylaşarak desteklerini ifade eden tüm Emek mahallesi sakinlerine teşekkür etti.

Yerel seçimlerde Emek Mahallesinin ilk kadın Muhtarı unvanını elde ederek fark yaratacağına dikkat çeken Aygül Öz sözlerini şu şekilde tamamladı; “Emek Mahallesinde doğup büyümekten, yıllardır ikamet etmekten ve nefes almaktan her zaman onur ve gurur duyuyorum. Seçimde, “En büyük destekçim kadınlar olacak” Türk Kadınının ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal alanlarda söz sahibi olmaya başladığını, kadınlara imkan verildiğinde neler yapacaklarının örneğini 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerde hep birlikte göreceğiz. Kadın muhtarın mahallesi için neler yapabileceğini herkese ispatlayacağım. Yıllardan beri erkek egemenliğinin hüküm sürdüğü muhtarlıkta bir kadın olarak kadının yapabileceği çok şeyler olacağını ispatlamak istiyorum. Kadınların ev ve iş yaşamındaki başarısını yerel yönetimlerde de bir anne titizliği ve şefkati ile başaracağım inancıyla mahalle sakinlerinin destekleriyle, kadınların toplumsal sorumluluğunun gereği olarak muhtarlığa aday oldum ve kazanacağıma inanıyorum. Seçim sürecinde en büyük destekçim kadınlardır” ifadelerini kullandı.

Elif Aygül Öz, sözlerini şu şekilde noktaladı; “İyi işler yapacağıma inanıyorum. Amacımız tüm muhtarlık çalışmalarını halk için, halkla birlikte yürütüp, sonuna kadar şeffaflık içerisinde halkın karar alma süreçlerine doğrudan katılımını sağlamak. Mahallede yaşanan sorunların en büyük yükünü taşıyan ve sorunlarla birebir yüzleşen bayanların, mahalle yaşamında söz ve karar haklarını sağlamak olacak amacım. Hizmeti çok sevdiğim, hizmet heveslisi olduğum için, vatandaşlarımın, mahallemin eksiklerini tespit etmek, üst mercilerle arasında köprü olmak için yola çıktım. Sıcak, güzel ve seçkin bir mahalle için aday oldum. Kadın bir muhtar mahalledeki ihtiyaç sahiplerini, mahallenin eksiklerini daha iyi tespit eder. Ayrıca bayan bir muhtarın, muhtarlıkta daha fazla oturma şansı olur. Çünkü erkek bir muhtarın, muhtarlık dışında farklı bir işi de olacağı için fazla vakit ayıramayabilir. Ama vatandaş muhtarı daima yerinde görmek, aradığında bulmak ister bunun için kapımız hiç bir zaman kapalı kalmayacaktır. Tüm Emek Mahallesi sakinlerinden bu yarışta destek istiyor, oylarına talip olduğumu bilmeleri dileğiyle saygılar sunuyorum”

(Büşra Deveci)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours