Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü;“Yeni yıl,yeni umut demektir”

Paylaşmak Güzeldir..

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,2024 yılı nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaparak vatandaşların yeni yılını kutladı.

Tütüncü yeni gelen yılın insanlığa barış ve kardeşlik getirmesi, dilleği ile şu açıklamayı yaptı;

“Değerli Hemşerilerim;

Her yeni yıl taptaze bir başlangıç, yepyeni umutlar demektir.

2023’e veda ederken, şehrimizin geleceğine dair büyük hedeflerle, masmavi umutlarla ve tarifsiz heyecanlarla 2024’e girmenin sevincini yaşıyoruz.

Yeni yılın, ülkemize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesi; yeryüzünde barışa, dostluğa, dayanışmaya vesile olması; önceki yıllardan daha bereketli daha huzurlu ve mutluluk içinde geçmesi; güzellikleriyle unutulmayacak bir yıl olması en büyük temennimizdir.

2024’ün, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında Antalya’mızın yılı olacağına dair inancımızın çok güçlü olduğunu da özellikle belirtmek isterim. Yeni yıl, sevgi ve kardeşlik ikliminde şehrimize ve hemşerilerimize nice güzelliklerin kapılarını aralayacak. Aynı zamanda her yıl değişimlerini bir muhasebe ve murakabe vesilesi olarak görüyoruz.

2023 yılında da bitmek tükenmek bilmeyen bir gayretle durmadan çalıştık. Kepez’e, Antalya’ya ve ülkemize değer katan pek çok hizmeti hemşerilerimizle buluşturduk. Eserler zincirimize nice parlak halkalar ekledik.

Bu kapsamda; “Cumhuriyetin 100. Yılında Kepez’e 22 adet Kütüphane” projemizi tamamladık. Akdeniz bölgesinin en büyük kütüphanesi olan Antalya Kütüphanesi’ni, açtık. Türkiye’nin sanayi tarihine de ışık tutan Antalya Araba Müzesi’ni şehre kazandırdık.

Mükellef bir kültür sanat adası olan Dokuma Park, iki özgün eser daha kazandı. 74 Müze Otel ile Kadın Spor Merkezi’ni tamamladık.

Eski Pil Fabrikası da, tıpkı Dokuma Park gibi kültür sanat temalı bir Kent Park halinde kapılarını açmaya hazırlanıyor. 2023, bu yolda hayli mesafe aldığımız bir dönem oldu.

5. Taziye Evini ve 6. Kreşimizi tamamladık. Kadın Kooperatifleri Çarşımızı açarak hizmete sunduk. Varsak Kent Meydanı Projemiz de sona geldik. Varsak Güreş Sahasını tamamladık. Dönem içinde 34 mahalle parkı yaptık. 5 Yeni Spor Salonu, 37 Yeni Okul, 5 Mahallemize doğalgaz şebekesi yapımı yılın önemli adımlarındandı. 13 Mahallemize Kapalı Semt Pazarları Projemiz başladı.

Türkiye’de bir ilk olan Bilim ve Teknoloji Tırımız ve Mobil Kütüphane OKUBÜS yollara çıktı. BilimFEST, bilim teknoloji tutkunlarıyla 2. Kez buluştu.

Gezici Sağlık Merkezlerimiz Kepez’in bütün mahallelerinde Antalya’nın ilçelerinde şifa dağıttı. Sanayi Sitelerinin yıllardır çözüm bekleyen imar ve mülkiyet sorunlarını çözdük, esnafımızın tapularına kavuşması sağladık.

Yıl içinde Kepez’e 40 Km. Yeni yol açtık, mahallerimize değer kattık, şehir içi trafiğine yeni arterler kazandırdık. 132 Km. Asfalt döktük. Şehir Hastanemizi çevre yollarına ve şehir içine modern ve kaliteli yollarla bağladık.

Şehrin kültür sanat hayatına renk katan pek çok etkinlik ve organizasyona imza attık. 2024 yılında da Kepez’i daha modern ve daha mutlu bir yer haline getirmek, vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek ve güvenlerine layık olmak için hizmet maratonumuzda yılmadan, yorulmadan devam edeceğiz.

2024 yılı, devam eden projelerimizin tamamlanarak hayata geçtiği, Kepez’in gelişim ivmesinin devam ettiği bir yıl olacak. Kazanansa hep hemşerilerimiz olacak.

Şurası muhakkak ki, 2009’da göreve geldiğimizde nice sorunlar yumağı bir Kepez vardı.  İnandık, çok çalıştık, çabaladık. Bugün Antalya’nın parlayan yıldızı olarak anılan, takip edilen, belediyecilikte ufukları zorlayan bir Kepez’i hep birlikte başardık.

Bizim en büyük gücümüz, hemşerilerimizin artarak devam eden güveni ve desteği oldu. O güvene layık olmak da her zaman en büyük sorumluluğumuzdu.

Ömür kandilinde katran olduğu sürece, Allah izin, millet de yol verdikçe bu anlayışla hemşerilerimizle el ele, gönül gönüle yolculuğumuza devam edeceğiz. Antalya için, hemşerilerimiz için daha yapacak çok işimiz, yürüyecek çok yolumuz var.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve kahraman askerlerinin, aziz şehitlerimizin ve şanlı gazilerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geleceğe güçlü bir biçimde taşımak için sınırsız bir sorumluluk anlayışıyla hep birlikte durmaksızın çalışmamız gerektiğinin farkındayız.

Bu duygu ve düşüncelerle karşılamakta olduğumuz 2024 bütün insanlığa, ülkemize ve Antalya’mıza barış, huzur ve esenlik getirsin. Sevgileri büyüttüğümüz, kardeşliğimizi derinleştirdiğimiz, birbirimize sımsıkı sarıldığımız bir yıl olsun.

Kan ve gözyaşlarının olmadığı, insanların yaşam hakkının kutsandığı bir dünya özlemiyle sağlık ve afiyetle hepinize mutlu yıllar diliyorum.

2024, kalbimizi dolduran umutlarla, nice başarılarla Antalya’nın yılı olsun”.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours