MASİAD; Manavgat sporda da marka olmalı Kulüpler Birliği için ilk adım atıldı

Paylaşmak Güzeldir..

‘Tarımda ve Turizmde Marka Şehir Manavgat’ sloganıyla hareket eden Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD), spor alanında da Manavgat’ın sahip olduğu potansiyelin tam anlamıyla kullanılmadığı düşüncesinden hareketle Manavgat’ta ki tüm spor kulüpleri ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Manavgat’ta bulunan her branştaki tüm Amatör Spor Kulüplerinin karşılaştıkları sorunları ortaya koyabilmek, çözüm yollarını belirlemek ve yetkili mercilere aktarmak, MASİAD’ın bu alanda belirleyeceği çalışmalar hakkında istişarelerde bulunmak amacıyla düzenlenen toplantı dernek binasında gerçekleşti. Toplantıya MASİAD (Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği) Başkanı Mücahit Tatar, Başkan Yardımcısı Mustafa Yaman, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Hüseyin Ziyaettin ve Seyit Sezer Aktaş, Yönetim Kurulu Danışmanı Hamza Yalçın ve Manavgat’ta bulunan Spor Kulüplerinin Yöneticileri katıldılar.

Katılımcıları bizzat karşılayan MASİAD Başkanı Mücahit Tatar, öncelikle teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Bugüne kısmet olan buluşmamızda arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde bizim yegane amacımız sizlerle tanışmak, fikir alışverişi yapmak, Manavgat’ta spor alanında faaliyet gösteren, gençlerimizi spora kazandırmak ve yetiştirmek için büyük emekler harcayan kıymetli kulüplerimiz ve Siz değerli hocalarımızın sıkıntılarını ortaya koyabilmeyi hedefledik. Bunun yanında bizim çözümlerimiz, yetkililerimize neler aktarabiliriz, ilerleyen dönemlerde nasıl çalışmalar yapabiliriz, nasıl destek olabiliriz gibi değerlendirmelerde bulunmak amacıyla bir araya gelerek istişare toplantısı ile yol haritası çizmek istiyoruz. MASİAD olarak bizim en büyük korkumuz çocuklarımızın uyuşturucu batağına saplanmasıdır. Bunun için gençlerimizin enerjilerini spora çekerek değerlendirmeliyiz. Ne yazık ki tesisler nüfus artış hızına yetişememektedir. Yerel yönetimler bu işin içinde mutlaka ve yüzde yüz olmalıdır. Geçmişte Manavgat’ta yaşanan acı tecrübelerimiz var. Süper Voleybol liginde yıllardır mücadele eden Mehmet Şahin hocamızın çalıştırdığı Manavgatspor, 3. Lig futbolda Manavgat Evrensekispor yine Manavgat Belediyespor’un bugün geldiği durumlar acı tecrübelerimizdir. “diyerek sonlandırdı.

Kulüpler Birliği kurulmalı ve desteklenmelidir

Manavgat’ta bu kadar çok katılımın sağlandığı ve MASİAD öncülüğünde spor kulüplerinin ilk kez bir araya geldiğine dikkat çeken katılımcılar, Manavgat’ta tüm spor kulüplerinin en önemli sorununun tesis yetersizliğini vurgulayarak; “Bazı spor branşlarında ilçemizde altyapı tesisleri dahi bulunmamaktadır. İl dahilinde ve il dışındaki yarışmalara gidebilmek için çok büyük önem taşıyan ulaşım anlamında araç sıkıntısı had safhada. Ülkemizde birçok yerel yönetimler özellikle ulaşım konusunda araç tahsis ederek yöredeki kulüplerin araç sıkıntısını bir nebze de olsa hafifletmektedir. Maddi yetersizlikler söz konusu ve kulüplerimizin sırtında adeta bir kambur. Ailelerimiz de olmasa hiçbir kulüp maddi sorunların altından kalkamaz ve ayakta duramaz. Bazı başarılı çocuklarımızın ailelerinin maddi durumunun yetersiz olmasını da göz ardı edemeyiz, çoğu zaman hocalarımız bunu karşılıyor. Yerel yönetim bir ara araç konusunda destek verirken bir süre sonra basit sebeplerle bu desteği kaldırdı. Dış müsabakalarda ayrıca barınma sorunu da bizim için ayrıca bir külfet ve sıkıntı. Örnek olarak Sakarya, gerek il tanıtımında gerekse sportif anlamda kulüplerine destek oluyor. Bu da orada kulüplerin ve dolayısıyla sporcuların başarılarının artmasını sağlıyor. Mutlaka Kulüpler Birliği kurulmalı ve desteklenmelidir. Ayrıca Manavgat’ta 4-5 bölgede büyük spor kompleksi olarak Olimpiyat Köyü niteliğinde bir Spor Köyleri yapılmalıdır. Manavgat’ımızda her mahallede çeşitli büyüklükte parklar var ve belli ebatlarda tesis kurabilmesi için buraların spor kulüplerine tahsis edilmesi ile bu parkların çevreleri çocuklar ve aileleri için de daha emniyetli ve yaşanabilir olacaktır.” diyerek Kulüpler Birliği kurulması için en kısa sürede tekrar bir araya geleceklerini söylediler.

Toplantıya Katılan Spor Kulüpleri ve Yöneticileri:

-Erkan Toğan – (Eski Milli Voleybolcu, Fenerbahçe erkek ve yurt içi-yurt dışında antrenör) / Mehmet Şahin (Eski Milli Voleybolcu, Eski Manavgatspor Voleybol Takımı Antrenör ve oyuncusu) – Net Voleybol Akademi Kulübü (Voleybol)

-Yasin Avşar – Avşar Gençlik ve Spor Kulübü (Boks, Kick Boks, Muay Thai, Okçuluk, Wushu, Kung Fu)

-Murat Bayar – Manavgat 1967 Trabzonspor Kulübü (Voleybol, Yüzme, Taekwondo, Basketbol, Jimnastik, Futbol)

-Kuddusi Aydın – İşitme Engelliler İl Temsilcisi (İşitme Engelliler)

-Emre Kahraman – Manavgat Genç Saray Spor Kulübü (Futbol)

-Mustafa Çolak – Manavgat Özel Sporcular Spor Kulübü / Yörük-Türkmen Vakfı Antalya İl Başkanı / Antalya Türk Dünyası Türk Okçular Derneği (Geleneksel Spor Dalları)

-Bayram Kılıç – Manavgat Genç Yıldızlar Spor Kulübü (Basketbol, Voleybol)

-Davut Akpulat – Yörük-Türkmen Vakfı Antalya İl Başkan Yardımcısı / Gökbörü Spor Kulübü (Pegasus Atçılık)

-Sefa Oğuz (Eski Milli Karateci) – Manavgat Karate Gençlik ve Spor Kulübü (Karate)

-Barış Sulak – Beden Eğitimi Öğretmeni / Manavgat Gençlerbirliği Spor Kulübü (Futbol)

-Sema Çelik (Milli Takım Antrenörü / Eski Milli Judocu) – Kulüp kurulma aşamasında (Judo)

-Afif Kılınç (Başkan) / Yusuf Oktaş (Yönetici) / Mustafa Taşdemir (Antrenör) – Antik Side Spor Kulübü (Futbol)

-Demet Tezcan (Beden Eğitimi Öğretmeni / Eski Milli Halterci) – Kulüp kurulma aşamasında (Halter)

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours