Kocatepe’den Bozyazı’ya yürüyen Aday adayı Av. Hamdi Mersin İYİ Parti’den Bozyazı’ya talip

Paylaşmak Güzeldir..

2024 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimler yaklaştıkça siyasi hareketlenmeler ve heyecanda başladı. Mersin ili Bozyazı ilçesi Belediye Başkanlığına adaylık başvurusunu Avukat Hamdi Mersin ülke genlinde bir ilke imza atarak

Afyon Kocatepe’de taaruz kutlamalarında aday adaylığını açıklayarak gündeme gelmişti.

Kurtuluş Savaşında 26 Ağustos’ta Afyon Kocatepe’de Atatürk’ün komutasında başlatılan Büyük Taarruzun ve Alparslan’ın Malazgirt Meydan Muharebesini kazandığı 26 Ağustos 1071 yılının yıldönümünde Afyon Kocatepe’de İYİ Parti tarafından bir kurultay düzenlendi. Kurultaya İYİ Parti Lideri Meral AKŞENER de katıldı.  O günlerde binlerce araçla İYİ Partililer Afyon Kocatepe’ye akın ederek muhteşem bir kutlama ortaya çıkmıştı.

Avukat Hamdi Mersin’in adaylık başvurusunun alışılagelmişin ötesinde olması ülke genelinde gündeme oturmuş, açıklamasının hemen ardından Av. Hamdi Mersin kolları sıvayarak memleketinde çalışmalarını devam ettiriyor.

 “KOCATEPE’DEN BAŞLAMAK

Av. Hamdi Mersin, aday adaylığı başvurusunun Kocatepe’de yapmasının başlıca nedeninin dedesinin o günkü kahramanlar arasında yer almasından dolayı olduğunu ifade ederek konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Anne tarafından dedem “Tat Ali” lakaplı Ali Can, Atatürk’ümüzün Başkumandanlığında gerçekleşen Büyük Taarruz ve Dumlupınar Meydan Savaşı’na katılmış, kolundan vurulmasına rağmen düşmanın peşinden birliğiyle İzmir’e kadar gitmiştir. Allah onlardan razı olsun, makamlarını Cennet eylesin. 

26 Ağustos 2023 günü İYİ partinin Afyon Kocatepe buluşmasındayım. Öyle bir dedenin torunu olmak, beni taşın altına elimi koymaya zorladı. Meral AKŞENER Hanımefendi’nin, ülkesi için yurttaşlarımızı göreve çağrısına cevaben ben de İYİ Parti ilçe yönetimine BOZYAZI BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI olarak başvurumu gönlümüzde büyük anlamlar ifade eden makamlardan en büyük makamlar arasında yer alan AFYON KOCATEPE’DE yapmaya karar verdim. İlçe başkanımız Ali DURU Beyefendi’nin rahatsızlığı nedeniyle Kocatepe’de bulunamaması kendisi kadar bizi de üzdü. İlçe Sekreteri Sayın Davut KESER Beyefendi’ye dilekçemi ve bu mekânlarda gazi olan dedemden de söz ettiğim SIRLAR DAĞININ MELEKLERİ kitabımı sundum.

Bu konuda, sosyal medyada, diğer iletişim kanallarında, parti değerlendirme kurullarında herhangi bir siyasi parti gözetmeksizin arkadaşlarımın, dostlarımın ve hemşerilerimin desteğini bekliyor, gözetiyorum. Hayırlısı ne ise o olsun.”

Hamdi Mersin,aday adaylığını açıkladıktan sonraki zaman dilimi içersinde gece-gündüz Bozyazı’da çalışmalarını sürdürerek “Bozyazı için ne gerekiyorsa yapacağım” diyerek sözlerini tamamladı

HAMDİ MERSİN KİMDİR?

12 Ocak 1958 Tarihinde Anamur’da doğdu. Öğrenim hayatını Türkiye’nin değişik illerinde sürdürdü. Gaziantep İlköğretmen Okulunda başladığı orta öğrenimini Manisa Demirci’de tamamladı. Balıkesir Necati Eğitim Enstitüsünü bitirerek Sosyal Bilgiler Öğretmeni oldu. Hem devlet okullarında, hem de özel dershanelerde otuz yıla yakın öğretmenlik yaptı. İkinci Üniversite olarak Anakara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Evli, 1 erkek 3 kız 4 çocuk babasıdır.

Hamdi Mersin eğitimci bir yazardır. Birinci Yol, Ak Ülke Kralı Cişein, Sarayın Sırp Gelini, Çığlık ve Sırlar Dağının Melekleri adlı eserleri yayımlandı.

Sarayın Sırp Gelini eseri ile İLESAM-AKÇAĞ 2016 Roman Yarışması birincilik ödülünü aldı. Halen Antalya Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak çalışmaktadır.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours