Muhtarlar Günü Kutlandı

Paylaşmak Güzeldir..

Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törende Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Törene Manavgat Kaymakamı Adil Karataş, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Manavgat Milli Egemenlik Mahallesi Muhtarı Şaban Aydın Şirin, Manavgat’ta Türkiye’deki birçok ilçeden kalabalık nüfusa sahip muhtarlıkların olduğunu ifade etti. Seçilmiş muhtarların vatandaşla devlet arasında ilk temas noktası olduğunu dile getiren Şirin, “Muhtarların sorumlu oldukları mahallelerde hem genel hem de yerel idareler tarafından sorunların tespit edilmesinde ve çözülmesinde öncü bir rol oynadıkları ortadadır. Muhtarlar, halkın sağlığı ve güvenliği noktasında fedakarca çalışmıştır” dedi.

Program sonrasında tören alanındaki muhtarlarla sohbet eden Manavgat Kaymakamı Karataş, Demir, muhtarlara çalışmalarında başarılar dileyerek, kaymakamlık olarak her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours