Memur Sen’den İsrail protestosu

Paylaşmak Güzeldir..

Memur Sen İl Temsilciliği ve bağlı sendikalar Kapalı Yol’da İsrail’in Filistin’e yönelik soykırımını protesto etti. Memur Sen İl Temsilcisi Eyüp Bülent Miran, İsrail saldırılarına tepki göstererek, “Dünyanın gördüğü, insanlığın sustuğu Filistin’de yaşanan soykırıma karşı sesimizi yükseltiyor ve dünyaya haykırıyoruz” dedi.

‘İnsanlık onurunu haykırmak için buradayız’

Memur Sen Konfederasyonu Antalya Temsilciliği ve bağlı sendikaların temsilcileri İsrail’in Gazze’de uyguladığı ablukayı protesto etmek üzere Kazım Özalp Caddesi’nde(Kapalı yol) toplandı. Basın bildirisini Memur Sen Antalya Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran okudu. Türkiye genelinde Siyonist İsrail’in yaptığı soykırımı lanetlemek, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için alanlara indiklerini belirten Memur Sen İl Temsilcisi Eyüp Bülent Miran,  “Dünyanın gördüğü, insanlığın sustuğu Filistin’de yaşanan soykırıma karşı sesimizi yükseltiyor ve dünyaya haykırıyoruz. Aynı anda Ankara’da büyük bir mitingle Siyonist katliamı lanetliyor, bütün Türkiye’den ses veriyoruz. ‘Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur’ diyerek Siyonizme karşı onurluca direnen kardeşlerimize omuz vermek, kutlu direnişi selamlamak için buradayız. İkiyüzlü suskunluğa karşı insanlık onurunu haykırmak için buradayız.” dedi.

‘Kutsal bir mesleği terör aracına dönüştürüyor’

İsrailli yöneticilerin sarf ettiği sözlerin dünya kamuoyunun takdirine sunan Başkan Miran, “İsrail Başbakanı Netanyahu, ‘Gazze’yi dümdüz edeceğiz’ diyor. İsrail savunma bakanı da çıkıp Filistinliler hakkında, ‘onlar insan değil, hayvanlarla savaşıyoruz’ derken, sözde sağlık bakanı, ‘hastanelere başvuran Filistinlileri tedavi etmeyeceğiz’ diyor. Hatta ‘hastanede yatan Filistinliler infaz edilebilir’ diyerek kutsal bir mesleği terör aracına dönüştürüyor. Sözde Cumhurbaşkanları, ‘Elektrik, su, yiyecek verilmeyecek. Ulaştırmaya çalışan araçlar vurulacak’ derken, sözde bir milletvekili, ‘nükleer silah kullanmalıyız’ diyebiliyor. ” diye konuştu.

Savaş hukuku ihlal ediliyor

Savaşların bir hukuku olduğunun altını çizen ve İsrail’in buna aykırı davrandığını belirten Başkan Miran, kandan, irinden beslenen örgütün, vahşetini sınırlayacak hiçbir değere, hukuka sahip olmadığını söyledi. Miran, “Bakın, İsrail’in insanlıktan çıkmış sözde savunma bakanı ne diyor‘. Askerler her şeyi yapabilir. Hiçbir yaptığı için sorumlu değiller, yargılanmayacaklar. ABD’li bir senatör ise ‘Bu bir din savaşı. Her yeri bombalamalıyız…” diyerek kötülük rejimine dini bir kılıf geçiriyor. İsrail’e giden ABD dışişleri bakanı, “Ben buraya ABD dışişleri bakanı olarak değil bir Yahudi olarak geldim” diyerek bu din savaşı sözüne de destek vermiş oluyor. Ve kendisi de bir katliam üzerine kurulmuş ABD ve İngiltere bu kanlı rejime destek olması için uçak gemileri gönderiyor. Fransa, Almanya başta olmak üzere AB başkentlerinden de soykırıma destek açıklamaları geliyor peş peşe. Kendisi de soykırımlar üzerine kurulmuş Fransa gibi bazı ülkeler Filistin’i destekleyen eylemleri bile yasakladılar. Bütün bu zeminde kim tanır uluslararası hukuku. Kim tanır insanı, insanlığı” diye konuştu.

 ‘Sözün bittiği yerdeyiz’ diyen Başkan Eyüp Bülent Miran, Dünyanın iyi insanlarına çağrıda bulundu. Miran sözlerini şöyle sürdürdü: “ “Bu zulüm bütün dünyayı saracak!”O uçak gemilerinin bölgeye sadece İsrail’e destek için gelmediğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bütün hesaplar İsrail’in bölgesel planları ve güvenliği için. Güvenlik güçlerimizin Suriye’deki haklı operasyonlarından rahatsız olmaları da bundan. Emperyalistlere güçlü bir sesle altını çizerek ifade etmek isteriz ki; “Daha çok rahatsız olacaksınız!” Kirli bir propaganda çarkı altında yaşıyoruz. Kitlesel ölümleri gerçekleştirenler suçsuz, kendini savunanlar suçlu. Kimse başını kuma gömmesin. Bir ekran görüntüsüne kapılıp, kendini kurtaracağını da zannetmesin. Sırtını emperyalistlere dayamış bir terör örgütü aralıksız yetmiş beş-seksen yıldır katliam yapıyor Filistin topraklarında. Bu gerçekten kaçabilir miyiz? Katil belli iken kimse güce yaslanıp maktulü taşlamasın. Bu köhne dünya yıkılır! Ancak adaletle yoğrulmuş insanlık ayakta kalır. Bizim tarafımız belli: Biz postallarıyla adaleti ezenlerin değil. Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Biz, Filistin’in haklı davasının yanındayız. Çünkü biz, insanız ve insanlık, adaleti tutup kaldıracak. Zalimden hesap soracak. Onun için zulümden korkmayacağız. Onun için bir kere daha haykırıyoruz: İsrail soykırımcı bir terör örgütüdür.  İsrail, -kan ve irinden beslenen bu terör şebekesi- elbette yerle yeksan olacak. Kahrolsun İsrail, Kahrolsun İsrail’i destekleyen emperyalizm, Yaşasın adalet, Yaşasın insanlık,Yaşasın özgür Filistin.

Memur Sen / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours