Kepez’den hastaneye yeni otopark

Paylaşmak Güzeldir..

Kepez Belediyesi, Kepez Devlet Hastanesi’nin çevresinde oluşturduğu250 araç kapasiteli açık otopark alanının giriş ve çıkışlarını,  ambülânsların acil servise ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla yeniden düzenledi.

Kepez Belediyesi, ilçe tarihinin en önemli kamu yatırımlarından biri olan 350 yataklı devlet hastanesinin ziyaretçi araç parkı sorununu çözüyor.  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün gayretleriyle belediye ait arsa üzerine inşa edilen hastanenin ilk olarak yol ihtiyacı karşılanmıştı.

HASTANENİN ÖNCE YOLLARI YAPILDI

Kepez Belediyesi, hastanenin oluşturacağı araç trafiği yoğunluğu dikkate alarak bölgedeki imar yollarını geçtiğimiz yıllarda ulaşıma açtı.
Yine hastaneye ulaşımı sağlayan 15 Temmuz Şehitler Caddesi ile  Şehit Ömer Halis Demir Caddesi genişletildi ve caddelerin sıcak asfaltı ile kaldırımı yenilendi.
Kepez Belediyesi,  bu çalışmalarla birlikte hastanenin araç parkı ihtiyacını da karşıladı.

HASTANEYE ZİYARETÇİ OTOPARKI

Hastanenin hemen yanı başında 3516 Sokak ile 3512 Sokak arasında kalan ve  imar planında otopark olan alanda, hastaneye gelen hasta ve ziyaretçiler için ücretsiz otopark alanı oluşturuldu. 
Hastanenin hizmete açılmasıyla birlikte bölgedeki ticari hareketliliğin artmasından dolayı ziyaretçi otoparkı ihtiyacı karşılayamaz hale geldi. Yine otopark alanına gelişi güzel araç park edilmesi de ambülânsların acil servis bahçesine giriş ve çıkışlarını zorlaştırdı.

OTOPARKA AMBULANS DÜZENLEMESİ

Kepez Belediyesi bu olumsuzlukları dikkate alarak otopark alanında yeni bir düzenlemeye gitti.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bu düzenlemeyi de, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nin çizdiği projeye göre gerçekleştirdi.
Önceki düzenlemede otopark alanının sağında ve solunda araç yolu bulunuyordu. Yeni düzenlemede bu yollar otopark alanının ortasına alındı. İki yönlü yolu bölmek ve güvenliği sağlamak için de delinatör duba kullanıldı.
Yolların sağ ve sol bölümleri ise otopark olarak düzenlendi. Yol ve otopark alanı arasında kaldırım düzenlemesi yapıldı. Her iki yönde giriş ve çıkışların bulunduğu otopark alanı, çizgilerle araç park bölümüne ayrıldı.

OTOPARKA DÜZEN GELDİ

Fen İşleri Müdürlüğü,  hastanenin karşısında 15 Temmuz Şehitleri Caddesi’nde yeni bir ziyaretçi otoparkı inşa etti. Bu çalışmayla bölgeye 250 araç kapasiteli ziyaretçi otoparkı kazandırılmış oldu.
Kepez Devlet Hastanesi’nin, bugüne kadar birçok hizmet talebini karşıladıklarını belirten Başkan Hakan Tütüncü,  yeni otopark düzenlemesiyle de ambülânsların hastanenin acil servisinin bulunduğu alana giriş ve çıkışlarını kolaylaştırdıklarını söyledi. Başkan Tütüncü, yeni otopark çalışmasıyla hastane çevresindeki araç parkına da bir düzen getirdiklerini kaydetti. 

Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours