Konyaaltı hafta sonunu müzikle geçirdi

Paylaşmak Güzeldir..

Konyaaltı Belediyesi Caz Günleri ikinci hafta konserinde sanatçı Elif Çağlar Muslu sahne alırken, Konyaaltı Belediyesi Türk Sanat Müziği Nazariyat Korosu da klasik Türk müziği sanatçısı, icracı ve bestekâr Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca’yı konserle andı.

Konyaaltı Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenlediği Caz Günleri konserleri kaldığı yerden devam ediyor. İkinci hafta konserinde sanatçı Elif Çağlar Muslu sahne aldı. Performansı ile alanı dolduran müzikseverleri kendine hayran bırakan Muslu, yerli ve yabancı şarkılar söyleyerek alanda bulunanlara keyifli bir gece yaşattı. 7’den 70’e herkesin eğlendiği konserde bir grup dinleyici, şarkılar eşliğinde dans ederek caz konserinin keyfini çıkardı. HayatPark’ta ilk kez sahneye çıktığını ifade eden sanatçı Muslu, bundan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Muslu’ya çiçek takdim edildikten sonra konser kaldığı yerden devam etti. Öte yandan, Konyaaltı Caz Günleri etkinliğinin her yıl düzenlenmesini isteyen vatandaşları kırmayan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, bir etkinliği daha geleneksel hale getirmiş oldu. Etkinlikte geriye iki konser kalırken 30 Eylül’de Seran Bilgin, 7 Ekim’de ise Ece Göksu ile İmer Demirer sahne alacak.

ALAEDDİN YAVAŞCA ANILDI

Konyaaltı Belediyesi Türk Sanat Müziği Nazariyat Korosu tarafından klasik Türk müziği sanatçısı, icracı ve bestekâr Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca, düzenlenen anma konseriyle anıldı. Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen konsere sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Sanatseverler Alaeddin Yavaşca’nın eserleri ile keyifli dakikalar geçirdi.

Konyaaltı Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours