Başpehlivan Ali Gürbüz Elmalı’nın da Mega Starı

Paylaşmak Güzeldir..

Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başpehlivanı Ali Gürbüz, Türk’ün ilk er meydanı 671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nde şampiyon olarak Altın Kemerin boynuna taktı. Geçtiğimiz yıl Elmalı Güreşlerini de kürsünün zirvesinde tamamlayan Mega Star Ali Gürbüz bu şampiyonlukla üst üste ikinci toplamda 5’nci kez Elmalı’da birincilik yaşamış oldu. Gürbüz’ün Elmalı güreşlerinde 1 ikincilik 2 kez de üçüncülük dereceleri bulunuyor.

671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerine geçen yılın şampiyonu olarak çıkan Döşemealtı Belediyesi Başpehlivanı Ali Gürbüz, birinci turda Başpehlivan Erkan Ertan’ı, ikinci turda Serhat Gökmen’i, üçüncü turda Osman Aynur’u yendi. İlk gün güreşlerinde Ali Gürbüz 4’ncü kez sahaya çıkarak Enes Doğan ile mücadele ederken diğer rakipleri doğrudan tur atladı. Enes Doğan’ı da yenen Gürbüz, Pazar günü güreşlerinde ilk olarak Başpehlivan İsmail Balaban ile karşı karşıya geldi. Çeyrek Finaldeki rakibi Balaban’ı yenmeyi başaran Mega Star, Yari Finalde Mustafa Batu, Finalde de Osman Kan’ı yenerek Altın Kemere ulaştı.

Finalin ardından Ali Gürbüz’ü tirübünde izlemek için Elmalı’ya giden yüzlerce Döşemealtı’lı güreşsever büyük sevinç yaşadı. Döşemealtı Belediyesi ve Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Turgay Genç, Belediye Başkan Yardımcıları, Kulüp Yöneticileriyle birlikte Başpehlivan Gürbüz’ü yalnız bırakmadı. Türübünden desteklediği Ali Gürbüz’ün Şampiyonluğunu ilan etmesinin üzerine sahaya giren Genç burada sporcusunu tebrik etti.

Başkan Turgay Genç, şampiyonluktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Mega Starımız Başpehlivanımız Ali Gürbüz bizi yine gururlandırdı. Üst üste ikinci kez Elmalı Güreşlerinde altın kemeri ilçemize getiren yine bu sezon toplamda 8 kez şampiyonluk kazanarak bizlere büyük sevinç yaşatan Başpehlivanımız Ali Gürbüz’e teknik heyetimize çok teşekkür ederim. Gerek televizyonları başında gerekse Elmalıya gelerek burada bizi destekleyen vefakar güreş seyircimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Döşemealtı Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours