Ispartalılar Festival Düzenliyor

Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Ispartalılar Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği, kurulduğu günden bu yana çalışmalarına hiç ara vermeden devam etmekle birlikte Antalya ve bölgesinde yaşam süren hemşerilerine ulaşmak adına etkinliklerine devam ediyor.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek bir festivale imza atma hazırlığında olan Antalya Ispartalılar Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği 1. Uluslararası Ispartalılar Festivali düzenliyor.

24 Eylül Pazar günü Düzlerçamı Mesire ve Piknik alanındaki etkinlik programı ise dolu dolu hazırlanmış.

Saat 10.00’da başlayacak olan Festivalde Isparta yöresel ürünleri ve kadın kooperatifleri stantlarının ziyaret edilmesinin ardından 12.00’de günün anlamını dile getiren konuşmalar yapılacak.

Ezgi Kuru, Demet Terzioğlu, Zeynep Erdem konserlerinin ardından canlı resim performansı, satranç atölyesi, çocuk sanat atölyesi, çocuklar için palyaço etkinliği iler devam edecek.

Isparta usulü yemek ikramı, zeybek gösterisi, Isparta Down sendromlu çocukların mehteran gösterisi, yöresel oyun havaları, ses sanatçısı Şevket Şeref, Bestekar ses sanatçısı Veysel Yalvaç ve Piyanist Tuncay’ın konseri ile festival sona erecek.

Antalya Ispartalılar Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği başkanı Gürkan Gülcü, “Artarak yükselen üye sayımızın daha güzel faaliyetler yapabilmesi açısından derneğimize ışık tutacağı kanaatindeyiz. Derneğimiz tüm hemşerilerimizi kucaklayan, gönül bağlarını güçlendiren bir dernek olacaktır. Bu nedenle 24 Eylül Pazar günü ilkini düzenleyeceğimiz 1. Ulusla Ispartalılar Festivalimize başta Antalya olmak üzere tüm ilçelerde yaşayan hemşerilerimizi davet ediyor, bekliyoruz” dedi.

Antalya Ispartalılar Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours