Başkan Genç’ten Cem Evi müjdesi

Paylaşmak Güzeldir..


Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Döşemealtı Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen aşure etkinliğine katıldı. Başkan Genç, Aşure lokmasına katılan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında müjde verdi. Turgay Genç, projesi bizzat kendisi tarafından çizilen Cem Evi’nin ihale aşamasında olduğunu söyleyerek, en kısa sürede tamamlanıp ibadete açılacağını duyurdu.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Döşemealtı Şubesi, ilçenin ilk kent meydanında aşure etkinliği düzenledi. Etkinliğe Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in yanı sıra, Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Genel Başkan Yardımcısı ve Döşemealtı Şube Başkanı Binali Efe, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Muesut Kocagöz, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı, CHP İl Başkan Yardımcısı Yıldıray Veltan, CHP İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Hanife Aldemir Efe, CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Veli Çot, Siyasi Parti Temsilcileri, Antalya Alevi bileşenleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in ilçede yapacağı Cem Evi’nin müjdesini vermesinin ardından konuşan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, “Turgay Genç Alevi, Sünni, Türk-Kürt ayırt etmeden insana insan olduğu için değer veren bir başkanımız. Alevi bileşenlerimize ve derneğimize yaptığı katkılar ve şimdi de son olarak bizlerin ibadeti için kazandıracağı CEM evi için kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Döşemealtı Şube Başkanı Binali Efe ise, Aşure lokmasına katılan herkese teşekkür ederek, “Tüm şubelerimiz aynı zamanda aşure etkinliği yapmak yerine belirli bir program dahilinde aşure lokmamızı paylaştık. Bu nedenle biraz zaman aldı. Ancak katılan herkese çok teşekkür ederim. Bizlere her zaman desteğini esirgemeyen Döşemealtı Belediye Başkanımız Turgay Genç ve değerli ekibine bizimle yaptığı işbirliği ve CEM evi projesi için ayrıca teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu. Aşure etkinliği sevilen sanatçı Serpil Efe’nin söylediği türküler ve ardından dağıtılan aşure ile sona erdi.

Döşemealtı Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours