Paylaşmak Güzeldir..

Kepez Belediyesi, Zafer ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde çeşitli sebeplerden dolayı yanarak kullanılamaz hale gelen çevreci Mobil Atık Getirme Merkezlerini yenileriyle değiştirdi.

Çevre dostu Kepez Belediyesi, ilçenin çöplerini kaynağında ayrıştırıyor. Atılan her bir çöpün geri dönüşüme kazandırılması için ilçenin dört bir yanına güneş enerjili ‘Mobil Atık Getirme Merkezi’ kazandıran Kepez Belediyesi, bir yandan da çeşitli nedenlerden dolayı hasar gören bu merkezleri yenileriyle değiştiriyor. Kepez Belediyesi, Zafer Mahallesi Mustafa Pehlivanoğlu Caddesi ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Osman Yüksel Serdengeçti Caddeleri üzerinde bulunan Mobil Atık Getirme Merkezlerini yeniledi. Her iki mahallede bulunan Mobil Atık Getirme Merkezleri, çeşitli sebeplerden dolayı çıkan yangınlarda kullanılamaz hale geldi. Kepez Belediyesi, çevreci Mobil Atık Getirme Merkezlerini yenileyerek yeniden halkın kullanımına kazandırdı. Belediye yetkilileri, bu tür yangınların önlenmesi amacıyla, özellikle yanıcı maddelerin atık toplama noktalarına atılmaması gerektiği konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi. Vatandaşların izmarit ve benzeri yanıcı maddeleri uygun şekilde bertaraf etmesinin hem çevre sağlığını koruyacağını hem de bu tür maliyetli ekipmanların zarar görmesinin engelleneceğini bildirdi.

Kepez’de geri dönüşebilen atıkların toplanması ve toplatılması belediyenin İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. İlçenin 53 noktasında bulunan Mobil Atık Getirme Merkezleri; kağıt- karton, plastik, cam, metal, bitkisel atık yağ, elektrik ve elektronik atık olmak üzere 7 farklı alandan oluşuyor.  

Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours