Paylaşmak Güzeldir..

Türkiye’de ikinci defa gerçekleştirilen “Dalsın Kızlar” su altı etkinliğine bu yıl Side ev sahipliği yaptı.

Manavgat Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve NEREİDS Dalış Merkezi’nin destekleriyle, “Bir Bakmışsın Dalgıç Olmuşsun” mottosuyla, Gaye Dülger’in öncülüğünde 15 yaş üzeri 90 kadın, sertifikalı kadın dalgıçların rehberliğinde su altı dünyasını keşfetti.

Akreditasyon ve oryantasyon ile başlayan etkinlik, yapılan dalışlar ve ödül töreniyle sona erdi. Ödül törenine, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara ve belediye başkan yardımcısı Engin Tüter de katıldı.

Bir kısmı daha önce hiç profesyonel dalış yapmamış yaklaşık 90 kadın su altını keşfetme imkanı yakaladı. Dünyanın en büyük ikinci su altı müzesini olan Side Sualtı Müzesi’ne başlayan dalışlar, gruplar halinde devam etti.

“Dalsın Kızlar” etkinliği, kadınların su altı deneyimlerini arttırarak dalış sporuna olan ilgiyi artırmayı hedefliyor. Ayrıca, Türkiye’nin su altı zenginliklerini tanıtmak ve korumak amacıyla da önemli bir platform sağlıyor. Etkinliğe katılan kadınlar, sualtı dünyasının gizemli güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra, deneyimli dalgıçlar eşliğinde güvenli bir şekilde dalış yapma fırsatı buldular. Katılımcılar, Side Sualtı Müzesi’nin eşsiz atmosferinde unutulmaz anlar yaşarken, aynı zamanda su altı dünyasının korunmasına ve sürdürülebilirliğine dikkat çektiler.

Antik Tiyatro’da sertifikalarını aldılar

Dalışların ardından Antik Side’yi keşfetme imkanı bulan Dalsın Kızlar ekibi, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Katılımcılar sertifika ve plaketlerini tarihi Side Antik Tiyatro’da aldılar. Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara’ya da desteklerinden dolayı Gaye Dülger tarafından plaket takdiminde bulunuldu. Dülger, katkılarından dolayı Başkan Kara’ya teşekkür etti.

“Manavgat’a güzellik kattınız”   

Plaket töreninde konuşan Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Manavgat’a katkılarından dolayı Dalsın Kızlar ekibine ve katılımcı kadınlara teşekkür etti. Başkan Kara, “İkincisi düzenlenen bu organizasyonu Side’de düzenlediğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Manavgat’a, denizlerimize güzellik kattınız. Temiz bir deniz, temiz bir dünya ve Türkiye istiyoruz. Dilerim ki doğayla barışık bir şekilde yaşamayı herkese anlatırız. İlerleyen dönemde sizleri tekrar ağırlamaktan mutluluk duyarız.” ifadelerini kullandı.

Manavgat Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours