Paylaşmak Güzeldir..

Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali’nin 5’ncisi düzenlendi. Festivalde piyanoda aynı anda ortak bir eseri icra eden Aras, Deniz ve Roza Sağlam kardeşlerin performansı büyük ilgi çekti.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Müzik Topluluğu ve Antalya Devlet Konservatuarı’nın ortak düzenlediği 5. Piyano Öğrencileri Festivali, Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

SAHNE TECRÜBESİ KAZANDILAR

Festival koordinatörü Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Öğr. Gör. Osman Gazi Akçalı, “Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali’nde piyano eğitimi alan her düzeyde öğrencinin  festival kurulu tarafından seçilerek müziğini paylaşabileceği ve çok önemli olan sahne tecrübesini kazanabileceği ulusal düzeyde bir festivaldir.” dedi.Festival koordinatörlüğünü Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Öğr. Gör. Osman Gazi Akçalı yaparken onursal kurul üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hasan Bozkurt, festival kurul üyeleri arasında ise Antalya Devlet Konservatuvarı Öğretim üyeleri Doç. Dr. Samir Mirzoev, Öğr. Gör. Gökçe Göktepe, Öğr. Elm. Hakan Aksoy, piyano öğretmenleri Elvan Vural Akçalı, Filiz Çenit, Duygu Dikmen ve Fidan Taghizade yer aldı.

ESERLER YOTUBE KANALINDA

Festivale 8-25 yaş arasında katılımcılar ve yetişkin hobi için 25 yaş üstü bireyler katıldı. Festivalde piyanoda aynı anda ortak bir eseri icra eden Aras, Deniz ve Roza Sağlam kardeşlerin performansı büyük ilgi çekti. Katılımcıların sergiledikleri eserler Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali Youtube kanalında da yayınlandı. Gelecek yılda düzenlenmesi planlanan festivale ilgili tüm bilgilere akdenizpiyanofest.org sitesinden ulaşılabilecek.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours