Paylaşmak Güzeldir..

Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu ile bir araya gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Gönüllülerden oluşan çok güzel bir ekipsiniz. Bizlere danslarınızla Anadolu coşkusu yaşatıyorsunuz. Sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, gönüllülerden oluşturulan Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu ekibini ziyaret etti. Başkan Kotan’ı ziyarette Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Eğitmeni Mehmet Bağcı ve gönüllülerden oluşan ekip karşıladı. 

GÖNÜLLÜLERDEN OLUŞUYOR

Dansçıları başarılı performanslarından dolayı tek tek tebrik eden Başkan Kotan, “Konyaaltı Belediyemizde sizin gibi gönüllü arkadaşlarımızın oluşturduğu böylesine güzel bir halk oyunları topluluğu olması benim için gurur verici. Gönüllülerden oluşan çok güzel bir ekipsiniz. Olanaklar el verdiğince sizlerin yanında olacağım ve sizleri destekleyeceğim” dedi.  

“GENÇLERE ÖRNEK OLUYORSUNUZ”

Sergiledikleri oyunlarla Anadolu’nun 7 bölgesindeki dans kültürünü gelecek nesillere aktardıklarını ifade eden Başkan Kotan, “Halk dansları demek kültür demek. Bu kültürü yaşatmanız çok değerli. Bölgelerin oyunlarını sahnelediğinizde aslında bizlere ve gençlerimize Anadolu’yu izletiyor, bizlere Anadolu coşkusunu yaşatıyorsunuz. Gençlerimize örnek oluyor bu kültürün tanıtılmasına katkı sağlıyorsunuz. Sizlere emekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Son olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Kent Meydanı’nda yaptığınız gösteriniz de çok güzeldi. Bizleri hem duygulandırdınız, hem de coşturdunuz. 19 Mayıs’ı sizlerle çok daha güzel kutladık” diye konuştu.

Konyaaltı Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours