Paylaşmak Güzeldir..

‘’ Ay Yıldızın Gölgesinde El Birliğiyle Güç Birliğine ’’ Projesi kapsamında Özel çocuklar pazarda meyve sebze tezgahlarının başına geçti. Yapılan satışların gelirini Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışladılar.

Manavgat Kaymakamlığı ve Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde, Gevher Nesibe Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdür Yardımcısı Yücel ASLAN’ın yürütücülüğünde uygulanan ‘’ Ay Yıldızın Gölgesinde El Birliğiyle Güç Birliğine ’’ Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında proje paydaşları Gevher Nesibe Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencileri, milli savunma sanayii  hamlesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına yönelik farkındalığın oluşturulması, özel gereksinimli öğrencilerin özgüven becerileri ile yaşadığı topluma aidiyet duygusunun geliştirilmesi amaçları doğrultusunda Perşembe Pazarı’nda sebze ve meyve satışı yaptılar. Sabah 09.00’da başlayan satış, saat 16.00’da tüm sebze ve meyvelerin satışının tamamlanmasıyla sona erdi. Bu satışta elde edilen geliri gönüllülük esasına bağlı olarak Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışladılar.

Ayrıca proje kapsamında Namık Karamancı Fen Lisesi Konferans Salonunda Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Bağış ve Halkla İlişkiler Direktörü Emekli Tankçı Albay Sayın Murat DİRİCAN, öğrencilere ve katılan konuklara yönelik ‘’Türkiye’nin Savunma Sanayiinde Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının Rolü’’ konulu bir konferans verdi. Konferans sonunda Gevher Nesibe Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Sayın Şerafettin ÇETİN’e,  Namık Karamancı Fen Lisesi Müdürü Sayın Hasan KÖKÇÜ’ye ve Proje Yürütücüsü Sayın Yücel ASLAN’a teşekkür belgeleri takdim edildi.

Büşra Deveci / Haber

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours