Paylaşmak Güzeldir..

Manavgat Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “BİL BAKALIM” bilgi yarışması Manavgat Belediyesi Çocuk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Yarışma, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Gülsüm Özer, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Armağan Ural, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla Manavgat Belediyesi Çocuk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Manavgat Belediyesi Çocuk Kültür Merkezi, öğrencilerin görev ve sorumluluk duygularının gelişmesi, toplum içerisinde kendilerini doğru ifade edebilmelerini sağlamak, hızlı ve doğru karar verebilmek, centilmence rekabet edilme kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla her yıl “BİL BAKALIM” bilgi yarışmasını düzenliyor.

Öğrencilere Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, genel kültür, İngilizce ve din bilgisi gibi farklı alanlardan sorular soruldu.3, 5 ve 6.sınıf öğrencilerinin kıyasıya yarıştığı programın ardından birinci olan gruplara madalya ve ödülleri takdim edildi. Öğrencilerin bilgi ve becerilerini sınadıkları yarışma, heyecanlı anlara sahne oldu.

Ödül takdiminin ardından konuşan Manavgat Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülsüm Özer, yaptığı konuşmada tüm öğrencileri tebrik ederek bu tür yarışmaların önemine değindi. Başkan yardımcısı Özer, “Bu tarz yarışmalar uluslararası olarak kabul gören, dünyanın tüm medeni ülkelerinde uygulanan keyifli bir aktivite yöntemi. Çocuklarımızı tatlı bir rekabet içerisine sokuyoruz. Çocuk gelişiminde sağlıklı rekabetin oldukça faydası var.Empati kurmayı, anlayışlı olmayı ve rakibe saygıyı büyüme çağında öğreniyorlar. Çocuklarımıza bu yaşlarda sağlıklı bir rekabet kültürü aşılayarak problem çözmeyi, yardımlaşmayı ve ekip olarak hareket etmeyi öğretiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sınıflarına göre ödül alan öğrenciler şu şekilde:

3.Sınıf

Zeynep Dide Yumutkan

HiraBaraz

Dilek Buğlem Ertunç

5.Sınıf

Gökay Sarıkaya

Elif Derin Ağaç

Sevim Deniz Yiğit

6.Sınıf

Emir Uslu

Mehmet Berk Soyarslan

Yağız Efe Tınaz

Manavgat Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours